Viktorka rozstřílela Pardubice 4:1

Vedoucí tým tabulky druhé fotbalové ligy, plzeňská Viktorka, včera odpoledne hostil desátý celek aktuálního pořadí, AS Pardubice. Viktoriáni samozřejmě chtěli vyhrát a navíc si útočným fotbalem vylepšit na jaře nijak výraznou brankovou bilanci.

A podařilo se. Úvod sice nebyl ani z jedné strany nijak výrazný, po dvacáté minutě ale přišel obrat a Viktoriáni se dostávali čím dál častěji do šancí. V jednadvacáté minutě přišel první gól. Fořtovu hlavičku ještě brankář hostí Raba vyrazil, na dorážku Ježe byl ale krátký. O pět minut později se Viktoriáni radovali podruhé. To když rozhodčí Matějek za faul na Limberského nařídil penaltu a kanonýr Fořt ji nekompromisně proměnil. To ale ještě netušil, že se to mu to stane osudným a po obnoveném svalovém zranění zanedlouho odkulhá ze hřiště. Ve třicáté minutě sice snížil nikým nehlídaný pardubický Petr Pavlík, to ale bylo ze strany Perníkářů všechno. Do přestávky totiž ještě pojistil na 3:1 ve velké formě hrající Smíšek, když si jeho střelu srazil do brány jeden z pardubických beků. Poslední gól dávala Viktorka, konkrétně znovu Smíšek, ve čtyřiasedmdesáté minutě. Viktorka tedy Pardubice rozstřílela 4:1, a to ještě další gólové šance zmařil brankář hostí Raba.