Viktorka selhala, teď čeká na Olomouc

Fotbalisté plzeňské Viktorky hostili v nedělní předehrávce šestnáctého kola Gambrinus ligy 1. FC Synot. A protože Plzeň, v tabulce čtrnáctá, potřebovala body jako sůl, vedení Viktorky zrušilo vstupné a pozvalo diváky na ligový fotbal zadarmo.

Vstupné zdarma ale splnilo svůj účel jen napůl. Do Štruncových sadů přišlo sice více než pět tisícovek diváků, příliš se ale nepovzbuzovalo, a tak po většinu zápasu bylo víc slyšet asi padesátku fandů, kteří přijeli se Synotem. A tribuny poprvé zahučely už ve čtvrté minutě, kdy po křídle utekl Petr Smíšek, hledal na hlavičku Ježe, míč ale odhlavičkoval Kadlec. Ve třicáté minutě se dostal do velké šance hostující Malár, který ale mířil nepřesně. Více vzruchu přinesla až druhá půle. Nejdřív Smíšek patičkou přihrál Barteskovi, jeho zblokovanou střelu na dorážku těsně minul Limberský. Pak ale přišla pro Viktoriány černá čtyřiapadesátá minuta. Palinek rozehrál trestný kop, ke střele se dostal Malár, Colceag vyrazil. S dorážkou si ale poradil osamocený kanonýr Nezmar, který dal už šestý gól v dresu Synotu. 0:1.
O čtyři minuty později si postavil míč k trestnému kopu ze zhruba dvaceti metrů Milan Barteska. Gólmana Drobisze sice protáhl, míč v síti ale neskončil. A Viktorka mohla prohrávat výrazněji, nebýt Sorina Colceaga. Ten totiž bravurně zlikvidoval brejk Meduny. V 76. minutě se zapotil i Drobisz, když chytil hlavičku vlastního obránce Němčického. Pak přišly dvě příležitosti Viktorky, nejprve Blaha vybojoval míč, odcentroval před bránu a hledal Smíška, ten se ale k míči nedostal a poté si Kučera neporadil s centrem Ježe. Vyrovnání neznamenala ani Ježova střela ze šestnáctky, naopak poslední slovo měli hosté, konkrétně Meduna, který lobem minul plzeňskou bránu. Plzeň – Synot tedy 0:1.
V třiašedesáté minutě zápasu vystřídal Lubomír Blaha. Ten právě v Synotu v útoku sMalárem zažil nejzářivější fotbalový rok. Jeho příchod na trávník sice Viktorku oživil, přesto Blaha neskóroval a byl zklamaný.
Hrdinou se tak stal muž, který zápas rozhodl, Jan Nezmar. Ten v Plzni vsítil už svůj šestý gól v dresu Synotu, do něhož přestoupil z Liberce. Nezmar má střeleckou formu jako zvon, přesto tvrdí, že po rekordech neprahne.
Plzeň zůstala v tabulce čtrnáctá, naopak Synot vynesly tři body z deváté až na pátou příčku. Poslední zápas letošního smutného podzimu sehrají Viktoriáni teď v sobotu proti Olomouci a diváci mají opět vstup zdarma.