Viktorka slaví postup, trenér přijde do týdne

Více než tři tisícovky diváků na stadionu v Rokycanech byly svědky oslav postupu Viktorie Plzeň do první fotbalové ligy. Ve včerejším zápase Plzeň, která měla postupovou definitivu už po páteční předehrávce Mostu s Chomutovem, jasně přehrála Prostějov. Hned po zápase si tak hráči mohli vychutnat vítězné doutníky a šampaňské.

Kdo si myslel, že Viktoriáni půjdou vzhledem k jistému postupu do zápasu ve vlažném tempu, mýlil se. Po celých devadesát minut byli Plzeńáci jasně lepší a jejich kombinační hra chvílemi připomínala exhibici. Už v šesté minutě byl blízko branky Fořt, jeho hlavička ale jen orazítkovala břevno. Po sérii dalších šancí přišla další tyč ve třiatřicáté minutě. Do ní tentokrát mířil Jež. Zakřičet si gól mohli diváci konečně v pětatřicáté minutě. To Pavel Fořt našel svého spoluhráče z útoku Petra Smíška a ten poprvé rozvlnil síť za prostějovským gólmanem Radovanem Krásou. 1:0. O pár minut později se sám před brankářem hostí a vzápětí i za ním ocitl Limberský, úspěšná koncovka ale chyběla. To vzápětí napravil Pavel Fořt. Sice nadvakrát, ale přece. 2:0. A radost byla o to větší, že podzimní kanonýr dal na jaře svůj první gól ze hry.
Do druhé půle nastoupili Viktoriáni také s chutí. Hned v úvodu nahrál Jež Smíškovi a ten hlavičkoval nad. Třetí gól Viktorky přišel v šestašedesáté minutě. Střela kapitána Bartesky šla do tyče a k odraženému míči nejrychleji dosprintoval Róbert Jež. 3:0. Pak se ještě mohl zaskvět střídající Zapoměl. Ten se poprvé dotkl míče a znovu zadunělo břevno prostějovské branky. O pár minutek na to už zazněl závěrečný hvizd rozhodčího Poledníka a naplno vytryskla Viktoriánská radost.
Kapitán Viktorky Milan Barteska potvrdil, že jeho tým se na zápas těšil a chtěl naplno bodovat přesto, že od pátku měl jistý postup. Výhodou bylo, že Viktoriáni mohli hrát uvolněně.
Ligu v plzeňských barvách určitě neokusí útočník Pavel Fořt. Ten nejvyšší soutěž bude hrát ve Slavii. Na Plzeň ale nezapomene.
Dalším, kdo bude u ligového působení Plzně chybět, bude trenér Michálek. Tedy muž, který Viktorku v průběhu sezony převzal po kouči Radovi a vytáhl ji mezi elitu. Klub úspěšnému trenérovi nabídl prodloužení smlouvy, Zdeněk Michálek se ale rozhodl skončit a vrátit se k dorostu. Kouč Michálek ví, že tým je pro ligové boje třeba doplnit. Podle jeho představ o tři až čtyři hráče, tedy zkušené borce do každé řady. Po vhodném doplnění by v lize Viktorka nemusela mít problémy. Zdeněk Michálek si dokonce zavěštil - osmé až desáté místo.
O novém trenérovi se v těchto chvílích horečně jedná. Při tom padají nejrůznější zvučná jména. Podle kuloárových informací je nejvážnějším kandidátem na post kouče Viktorky František Cipro. Jestli to bude opravdu on nebo někdo jiný, oznámí vedení klubu novinářům do konce tohoto týdne. A další program Viktorky? Teď následují poslední tři kola druhé ligy. Viktoriáni hrají dvakrát venku, v Rokycanech na náhradním domácím hřišti se divákům naposledy představí šestého června.