Viktorka v generálce prohrála 0:4 s Herthou Berlín

V posledním přípravném utkání prohráli fotbalisté Viktorie Plzeň s Herthou Berlín na její půdě 0:4. Po výborných výsledcích z rakouského soustředění tedy přišla studená sprcha. Ligu začínají Viktoriáni za týden v Mostě.

V posledním přípravném utkání prohráli fotbalisté Viktorie Plzeň s Herthou Berlín 0:4. Po výborných výsledcích z rakouského soustředění tedy přišla studená sprcha. Ligu začínají Viktoriáni za týden v Mostě.
Těžký podmáčený terén zpočátku znepříjemňoval oběma týmům kombinaci. Navíc na Viktoriánech byl podle serveru fcviktoria.cz v prvních minutách patrný respekt ze zvučného jména soupeře. Ve 20. minutě zahrozili z pravé strany domácí Ebertem, gólman Daněk reflexivně vyrazil střelu na roh. O pět minut později přišla první branka. Plzeňský gólman neudržel míč, ve snaze se jej znovu zmocnit fauloval a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Jeho úspěšným exekutorem byl Marko Pantelič - 1:0. Ve 38.minutě přišlo zaváhání plzeňské obrany, Pantelič dostal dlouhý míč a sám se řítil na Daňka - 2:0. Tři minuty před koncem první části vyrážel reflexivně Daněk nebezpečnou střelu brazilského Mineira.
Do druhé části oba soupeři vystřídali, ale obraz hry se nezměnil. Domácí kontrolovali hru a nebezpečně se tlačili před plzeňskou branku. V 68. minutě přišla krásná kombinační akce Herthy na jejímž konci byl Ebert - 3:0. O pět minut později se předvedli Viktoriáni, když Malcharek si narazil míč s Borkem, ale plzeňský útočník poslal míč podél odkryté branky. V 87. minutě přišel poslední úder z domácích kopaček. Ibrahima Traore pálil zpoza hranice velkého vápna, míč se odrazil od tyče plzeňské svytaně nazpět do hřiště a nikým nekrytý Christian Müller upravil na konečných 4:0 pro Herthu.

Hertha BSC - FC Viktoria Plzeň 4:0