Viktorka v přípravě remizovala se Slavií B

V sobotu ukončili druholigoví fotbalisté Viktorky Plzeň své soustředění v Žinkovech. Tečkou za týdenní dřinou bylo přípravné utkání s béčkem pražské Slavie, které se hrálo už v plzeňských Štruncových sadech. Viktoriáni ve svém prvním přípravném duelu s neligovým soupeřem remizovali 1:1.

Příležitost dostali hlavně mladí hráči a řada zkušených v čele s Barteskou, Petroušem nebo Švejnohou měla volno. Přestože béčko Slavie hraje třetí ligu, jeho barvy hájí řada nadějných mladíků, takže soupeř to byl kvalitní. Domácí dostal na začátku druhé půle do vedení Zapoměl, minutu před koncem po hrubce brankáře Ticháčka za sešívané vyrovnával Dubský.
    U přípravných zápasů, zvlášť když do nich mužstvo jde z plného tréninku, ale nejde jen o výsledek. Trenéři pečlivě sledovali výkon jednak testovaného senegalského záložníka Nianga, o jehož osudu definitivně rozhodnou ve středu, jednak také mladíků rvoucích se o místo v sestavě. A byli hráči, kteří upoutali.
    Trenéři si pochvalovali náročné soustředění v žinkovském sportovním areálu. Proběhlo prý skvěle. Ve druhém poločase přípravného duelu naskočil do hry s kapitánskou páskou podzimní kanonýr Pavel Fořt. Jak po utkání přiznal, po tvrdé žinkovské dřině toho měl stejně jako ostatní dost. Viktoriáni se teď po spolykaných tvrdých tréninkových dávkách už těší na míč a mají chuť do hry.Viktorka ode dneška trénuje v Plzni, a to dvoufázově. Ve středu ji čeká přípravný duel s Příbramí, po němž trenéři mimo jiné oznámí, jestli Senegalec získal místo v týmu.