Viktorka vede druhou ligu, čeká ji Olomouc

Fotbalisté Viktorie Plzeň sehráli včera první jarní domácí zápas sezony. Ve šlágru sedmnáctého kola druhé ligy hostili ve Štruncových sadech béčko pražské Sparty. Čekala se velká návštěva, protože střetnutí bylo bojem o první místo v tabulce.

A povedlo se, a to jak návštěva, když přišlo rekordních sedm tisíc diváků, i výsledek a tedy střídání na vedoucí příčce druhé ligy. První obrovská šance přitom patřila hostům. Útočník Michal Pospíšil, který byl jedním ze šesti hráčů kádru sparťanského áčka v týmu rezervy, prošel až k viktoriánskému brankáři Colceagovi. Ten včas vyběhl a sólo zmařil, Pospíšil ale ve vápně upadl a divákům chvíli zatrnulo. První čtvrthodina jinak patřila Viktoriánům, kteří na bránu Michala Špita valili jeden útok za druhým a drtivou převahu měli i na rohy.V páté minutě vystřelil Michal Petrouš nad, o chvíli později se po Barteskově rohu brankově neprosadil aktivní Petr Smíšek a střelu v těch chvílích nejlepšího muže na hřišti Milana Bartesky zpoza hranice šestnácky vyrazil Špit vedle tyče. Do boční sítě také vyhlavičkoval jeden ze sparťanských obránců centr Zdeňka Bečky. Až v devatenácté minutě se dostali opět ke slovu hosté, Kopta ale přihrál do území nikoho. Pak přišla další šance Petra Smíška, v koncovce mu ale chyběla větší rozhodnost. Pak ještě až do nedělního dopoledne s chřipkou bojující Sorin Colceag vytlačil střelu Sivoka na roh a přišla největší viktoriánská příležitost první půle. Do ní se dostal tři minuty před jejím koncem Fořt. V rozhodující chvíli ale příliš dlouho váhal se střelou, s níž si nakonec poradil Špit.
Ve druhém poločase šancí a pohledného fotbalu ubývalo tak, jak se čím dál víc zhoršoval terén. V sedmapadesáté minutě přišel rozhodující okamžik. Petr Smíšek odcentroval a a obránce Sparty Tomáš Rada si balon srazil do vlastní sítě. 1:0. Mezi tím musel být střídán Pavel Fořt, jemuž se obnovilo svalové zranění. Místo něho nastoupil Zapoměl, jehož vyslal do šance Smíšek. Zapoměl se ale z těžké pozice netrefil. Hosté nakonec dohrávali o deseti, když Dosoudil dostal červenou kartu. O poslední vzruch se postaral Jež. Ani on ale už skóre nezměnil. O chvíli později už mohli Viktoriáni dát průchod radosti.
Viktorka se tak dostala na vedoucí místo v tabulce a má šestatřicet bodů. Největší konkurenti v boji o postup, tedy Most a Opava, jsou zpátky o čtyři, respektive sedm bodů. V příštím kole, v sobotu, zajíždí Viktorka do Olomouce.