Viktorka vyhrála nad Torpédem Moskva 3:2

Ani ve svém druhém utkání na soustředění v tureckém Beleku fotbalisté Viktorie Plzeň nezaváhali. Po ukrajinském Alchivsku tentokrát přehráli ruský celek Torpédo Moskva. Martin Fillo se opět dvakrát trefil.

Viktoria povzbuzená sobotní výhrou se v úterý od úvodu do svého soupeře pořádně zakousla a již ve 3. minutě šla do vedení. Po standardní situací zahrávané Markem Jarolímem přelétl míč celé vápno až na neobsazeného Petra Trappa, který si jej zpracoval a z hranice pokutového kopu poslal pohotovou střelu na kterou gólman nedosáhl - 1:0. O minutu později vyrazil Luboš Ilizi nebezpečnou střelu na roh. Netrvalo dlouho a skore se měnilo a opět ve prospěch Viktorie. V 8. minutě Martin Fillo vystihl špatnou přihrávku ruských zadáků, obešel gólmana a z úhlu vstřelil druhý gól - 2:0. O tři minuty mohl zvýšit náskok Viktorie po individuální akci Vladimír Malár, brankář však dokázal Malárovi zmenšit úhel a následně střelu vyrazit. V 18. minutě se předvedl gólman Ilizi, když zlikvidoval přísně nařízený pokutový kop za faul Petra Knakala. Stejně tak svůj tým slovenský brankář ve službách Viktorie podržel ve 32. minutě, když ruského útočníka vytěsnil tak, že ten následně minul bránu. Do kabin se tedy odcházelo za dvoubrankového vedení Viktorie.
Moskvané na počátku druhé části přeci jen snížili a to v 52. minutě, přízemní střelou - 2:1. S tímto stavem se Viktoriáni nechtěli smířit a tak bylo otázkou času, kdy se jim podaří uspět potřetí. Stalo se tak v 69. minutě. Výborný pas za obranu poslal Petr Šíma, Martin Fillo se ocitl sám před brankářem, opět ho obešel a z úhlu překonal 3:1. V 79. minutě se do velké příležitosti dostal střídající Martin Psohlavec, po centru Šímy poslal míč hlavou, gólman ale zázračně vyrazil na roh. V 86. minutě Torpédo upravilo na konečných 3:2, když první střelu Ilizi stačil vyrazit, na druhou byl už ale krátký. V závěru Viktorka kontrolovala hru a nepustila soupeře do žádné váznější šance. Svěřenci trenéra Levého tak získali zasloužené vítězstvi ve velmi kvalitnim utkání, vedeném z obou stran ve vysokém tempu.

Viktoria Plzeň - Torpédo Moskva 3:2
Branky Viktorie: Fillo 2, Trapp
viktoria: Ilizi – Limberský (46. Zakopal), Müller, Knakal, Šíma – Borek, Trapp (76. Rada), Jarolím (46. Procházka), Róth (46. Smola) – Malár, Fillo (70. Psohlavec). Trenér S. Levý