Viktorka vyhrála v Dolních Kounicích díky Káníkovi

Viktorka Plzeň veze tři body ze hřiště Dolních Kounic. Na vítězství 3:0 se dvěma brankami podílel záložník Michal Káník. Plzeň ve čtyřech z pěti jarních zápasů neinkasovala, je v čele tabulky.

Káník dal na začátku druhého poločasu dva rychlé góly a Kounicím zlomil vaz. Plzni chyběli kromě Fořta další tři hráči základní sestavy - Petrouš, Jež a Švejnoha. Čekání na první gól ukončil v 50. minutě Káník. Nejprve si počkal na míč, laxně vyboxovaný brankářem Gallou, a trefil jej hned po odskoku od země. Zanedlouho se postavou nevelký záložník prosadil hlavou, důrazem uspěl v souboji s obráncem Chmelíčkem. Domácí tým postupně mizel před očima, hrál bez bojovnosti, jako by nad sebou necítil hrozbu sestupu. Dvacet minut před koncem podtrhl triumf Plzně Zakopal. Ten nohou usměrnil přízemní centr z rohu. V samotném závěru využil trenér Michálek všech tří střídaní, na hřiště se vesměs dostali plzeňští dorostenci.