Viktorka získala body, ztratila ale Fořta a Petrouše

Vedoucí tým tabulky druhé fotbalové ligy, plzeňská Viktorka, včera odpoledne hostil desátý celek aktuálního pořadí, FC AS Pardubice. Viktoriáni samozřejmě chtěli vyhrát a navíc si útočným fotbalem vylepšit na jaře nijak výraznou brankovou bilanci.

A podařilo se. Úvod sice nebyl ani z jedné strany nijak výrazný, po dvacáté minutě ale přišel obrat a Viktoriáni hrající v tradičních modročervených dresech se dostávali čím dál častěji do šancí. V jednadvacáté minutě přišel první gól. Na počátku akce byl Petr Smíšek, který se uvolnil a centrem našel Fořta. Jeho hlavičku ještě brankář hostí Raba vyrazil, na dorážku Ježe, který na gól čekal od druhého podzimního kola, byl ale krátký.
O pět minut později se Viktoriáni radovali podruhé. To když rozhodčí Matějek za faul na Limberského nařídil penaltu a kanonýr Fořt ji svou první jarní trefou nekompromisně proměnil. To ale ještě netušil, že se to mu to stane osudným a po obnoveném svalovém zranění zanedlouho odkulhá ze hřiště.
Ve třicáté minutě se dostal ke střele nikým nehlídaný pardubický Petr Pavlík a s pomocí teče Adama Brzeziny Perníkáři snížili na rozdíl jediné branky. Aktivita a příležitosti byly ale dál na kopačkách Plzeňáků a byl to znovu aktivní Smíšek, který se dostal do šance. Ani nadvakrát ale Rabu nepřekonal. O minutu později asi naposledy vážně zahrozili Pardubičtí. Do bezprostřední blízkosti branky se prodral Libor Bosák, Zakopal ale jeho střelu na poslední chvíli srazil na roh. Dvě minuty před koncem první půle se znovu ukázal muž zápasu Smíšek, který nechal třem a půl tisícovkám diváků zakřičet gól a Perníkářům znechutil odchod do šaten. Jeho prudký centr před bránu si srazil do sítě jeden z pardubických beků.
Po přestávce také trávníku vládla jednoznačně Viktorka. V padesáté minutě ukázal publiku něco ze své parádní kopací techniky čerstvý otec malého Pavlíka a kapitán Plzně Milan Barteska. Jeho přímý kop Raba s potížemi vyrazil, k míči se dostal Limberský, mířil ale vysoko nad. Ve slibné pozici se ocitl v sedmdesáté minutě slovenský reprezentant v modročerveném dresu Jež, minisouboj ale pro tentokrát vyhrál gólman Raba. Ten si na nudu rozhodně nemohl stěžovat, po Zakopalově hlavičce ho zachránilo břevno. Účet zápasu se uzavřel ve čtyřiasedmdesáté minutě a kdo jiný u toho mohl být než Petr Smíšek. Milan Barteska mu ťuknul balon elegantní patičkou a důrazný plzeňský útočník si připsal druhý gól. 4:1.
Viktoriáni tedy své předsevzetí vylepšit si skóre splnili. Po dalším tříbodovém zápase, kdy svůj náskok na Opavu zvýšili na pět a na Most na sedm bodů, mohli být spokojení.
Úsměvy nešetřil ani Pavel Fořt. Tomu ale radost přece jen kazilo obnovené svalové zranění.
V příštím kole jede Viktorka dolovat další body do posledních Dolních Kounic. Nebude to mít ale lehké. Kromě Ježe, který si bude plnit své reprezentační povinnosti na Slovensku, budou možná chybět i zranění Fořt a Petrouš. Zkušený obránce odkulhal ze hřiště po několika minutách včerejšího zápasu a jak vážné je jeho zranění kolena, je zatím otázkou.