Volejbalisté USK Slavia porazili Českou Třebovou

Dva nejlepší celky skupiny o sedmé až dvanácté místo první volejbalové ligy mužů, tedy Slavia USK Plzeň a Sokol Česká Třebová, se o víkendu utkaly v hale plzeňské Pedagogické fakulty. Dramatický pětisetový zápas nakonec vyzněl pro domácí Slavii, která tak zvýšila náskok v tabulce.

V bojovném utkání se domácím nevydařil úvod. První set ztratili poměrem 23:25, když v dresu České Třebové zářil především exPlzeňák Michal Džavoronok. V druhé sadě už byli Plzeňáci lepší, koncovka byla ale opět dramatická, naštěstí vyšla USK, stejně tak jako ve třetím setu. Čtvrtý ale USK nevyšel, od stavu 18:18 se prosazovali hosté a také sadu získali. Rozhodovala tedy sada pátá, v níž už dominovali Plzeňáci, kteří tak zvítězili 3:2. Slavii USK utekla účast ve finálové šestce doslova o vlásek, přestože jsou v první lize nováčky. Proto je to příliš nemrzí a snaží se uspět ve skupině o sedmé až dvanácté místo. Tým se na druhou polovinu soutěže, ve které se teď odehrálo druhé kolo, pečlivě připravoval.
    Cílem pro letošek je pro USK tedy udržet vedení ve skupině o záchranu a skončit na slušném sedmém místě. Mužstvo by ani pro příští sezonu nemělo složení příliš měnit a přestože tedy nováčkovská euforie opadne, měla by Plzeń první ligu hrát i v dalších letech.