Vychovatelé ´děcáku´ v Nepomuku řeší práci se supervizorem

V rámci Grantového programu Plzeňského kraje na podporu preventivních aktivit realizovaných školami a školskými zařízeními probíhá od září do prosince letošního roku v Dětském domově v Nepomuku případová supervize vychovatelek/lů vedoucí k prevenci rizikových forem chování. Každá jednotlivá rodinná...

Jarní servisní akce AUTO CB

V rámci Grantového programu Plzeňského kraje na podporu preventivních aktivit realizovaných školami a školskými zařízeními probíhá od září do prosince letošního roku v Dětském domově v Nepomuku případová supervize vychovatelek/lů vedoucí k prevenci rizikových forem chování. Každá jednotlivá rodinná skupina, tým jejich pracovníků, se jednou měsíčně na dvě hodiny schází se svým supervizorem a řeší problémy, které se týkají jejich svěřenců.
Co se supervizí rozumí? „Jde ve své podstatě o jiný pohled na určitou problematickou situaci, zpřehledňování možností, jak situace (pocity, myšlenky, chování) zvládat bez vysoké míry poškození (profesionality, osobních hranic apod.) Zároveň jde i o prevenci syndromu vyhoření, možnosti pohledu na konkrétní problémy zvenčí a možnosti dostání zpětné vazby našeho jednání.“
Potřebnost supervize vzešla z průběhu minulého školního roku, kdy se vychovatelé měli možnost několikrát sejít při seminářích lektorů z Pedagogicko psychologické poradny Plzeň a konzultovat své problémy při práci s dětmi, ale i mezi námi navzájem a možnosti jejich adekvátního a optimálního řešení.
Svým způsobem se jedná o projekt výjimečný. Praxe supervize je běžnou součástí fungování organizací v sociální sféře a ve školství je spíše výjimkou. Poděkování proto patří především Plzeňskému kraji za podporu tohoto projektu a ředitelce dětského domova Věře Novákové za možnost jeho realizace.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
06.11.2009 07:05



0 +
 
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka