Vyhlašování nejlepších plavců

Konec roku se blíží a s ním je spojeno i rekapitulování a bilancování uplynulé sportovní sezóny. Jedno takové rozloučení s úspěšným rokem včera udělal klub Slavie.

Konec roku se blíží a s ním je spojeno i rekapitulování a bilancování uplynulé sportovní sezóny. Jedno takové rozloučení s úspěšným rokem včera udělal plavecký klub Slavia Plzeň.
Plavci plzeňské Slavie získali dohromady v žákovských, dorosteneckých i soutěží dospělých celkem 97 medailí v mistrovských disciplinách. V jejich sbírce nechybí cenné kovy jak ze závodů jednotlivců tak i ze štafet. Ocenění pro ty absolutně nejlepší nakonec získala Patricie Majcherová v dorostencích a Jan Šefl v žákovské kategorii. Právě Šefl také zvládl vytvořit nový český rekord na 100 metrů motýlek v žákovské kategorii, ten má nyní hodnotu 57,6 sekundy. To je také výkon, kterého si mladý plavec nejvíce cenní.
V žákovské kategorii získali slávisté 5 zlatých, 6 stříbrných a 2 bronzové medaile. Ještě většího úspěchu pak dosáhli dorostenci s deseti zlatými kovy. Včerejší loučení se sezónou zpestřili svým svěřencům i trenéři Slavie, kteří ukázali mladým, jak má vypadat vystoupení akvabel. Do nového roku si pak plzeňští plavci přejí zopakovat úspěchy letošní a přidat k nim ještě něco navrch.
Vrchol nového roku bude pro plzeňský plavecký tým v květnu, kdy na domácí půdě, v bazénu na Slovanech pořádá mistrovství České republiky v plavání elitní kategorie Masters. I v novém roce tedy určitě bude na co se těšit.