Výstava představí od středy Plzeň navrženou studenty

Chcete vědět, v jakém městě byste mohli žít podle představ studentů architektury? Zajímá Vás, jak nastupující generace architektů vnímá palčivá místa v Plzni? V rámci projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 proběhne ve dnech 20. 11. – 8. 12. 2013 výstava nerealizovaných studentských...

Jarní servisní akce AUTO CB

Chcete vědět, v jakém městě byste mohli žít podle představ studentů architektury? Zajímá Vás, jak nastupující generace architektů vnímá palčivá místa v Plzni?
V rámci projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 proběhne ve dnech 20. 11. – 8. 12. 2013 výstava nerealizovaných studentských projektů vztahujících se k městu Plzni. Vize studentů ze všech škol architektury v ČR se představí v Kulturním centru Papírna v Plzni pod názvem VIRTUÁLNÍ PLZEŇ I.
V tentýž den se zde také od 14 hodin uskuteční první mimopražský Otevřený think tank architektů (OTTA), pořádaný ve spolupráci s Českou komorou architektů a věnovaný tématu Aktivismus a participace v architektuře.
Výstava bude přístupná denně od 14 do 20 hodin, vstup na výstavu i doprovodné programy je volný. Vernisáž výstavy se koná v úterý 19. listopadu 2013 od 19:30 hodin.
K vidění bude 40 projektů nastupující generace architektů, vytvořených v posledním desetiletí. Výstava, koncipovaná jako procházka „virtuální Plzní“, je plná inspirativních nápadů a zároveň promyšlených řešení míst, která jsou ve městě již řadu let předmětem veřejné diskuse. Najdete mezi nimi návrhy proměn veřejných prostorů, jako třeba úpravu plzeňského nádraží a zklidnění okolní dopravy, či studie nových budov – kulturního domu, koncertní síně či nového sídla Západočeské galerie.
Návštěvníka provede výstavou mapa s vyznačenými prostorovými souvislostmi, některé práce doplňují komentáře autorů (dnes již praktikujících architektů). Všechny projekty bude kromě toho možné vidět i na webových stránkách www.verejnyprostorvplzni.cz.
Pořadatelem výstavy je Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 ve spolupráci s Fakultou architektury ČVUT v Praze, Fakultou umění a architektury TUL, VŠUP v Praze, Fakultou stavební ČVUT v Praze, Fakultou architektury VUT v Brně a AVU v Praze.
Partnery projektu jsou Ministerstvo kultury ČR, Pěstuj prostor, Mini Plzeň a Kulturní centrum Papírna.

Doprovodný program k výstavě:

19. 11., od 14 hod

OTTA - Otevřený think tank architektů

téma: Aktivismus a participace v architektuře


26. 11., od 19:30 hod

„Ztracené řeky“ kanadský dokumentární film (v rámci cyklu Řeka ve městě) Odvážní průzkumníci se snaží přijít na kloub, kam se poděli potoky a říčky světových metropolí.


28. 11., od 19:30 hod „Architektura a veřejný prostor“ přednáška doc. PhDr. Petra Kratochvíla, CSc.

Nové přístupy k řešení veřejného prostoru v zahraničí i u nás (slovo doprovodí záběry z cest P. Kratochvíla po Evropě a Americe). Přednášející je akademickým pracovníkem AV ČR.


1. 12., od 14 hod

Klíč k Mini-Plzni 2015: výtvarná dílna pro děti od 6 let. Děti si postaví kousek svého města.


8. 12., od 19:30

Komentovaná prohlídka výstavy za účasti autorů projektů, slavnostní ukončení výstavy s koncertem.


Podrobnosti najdete na: www.plzen2015 www.verejnyprostorvplzni.cz/pp/aktualne/49 www.miniplzen.eu www.pap-rna.cz


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 19.11.2013 12:08



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka