Výstava RYTMY + POHYB + SVĚTLO finišuje

Nejúspěšnější výstava Západočeská galerie v Plzni v roce 2012 RYTMY + POHYB + SVĚTLO - Impulsy futurismu v českém umění se chýlí ke svému závěru a potrvá již jen do neděle 13. ledna 2013. K 31. 12. 2012 ji navštívilo téměř 4,5 tisíce diváků. Na poslední týden trvání výstavy organizátoři pro ná...

Cílená propagace v Plzni

Nejúspěšnější výstava Západočeská galerie v Plzni v roce 2012 RYTMY + POHYB + SVĚTLO - Impulsy futurismu v českém umění se chýlí ke svému závěru a potrvá již jen do neděle 13. ledna 2013. K 31. 12. 2012 ji navštívilo téměř 4,5 tisíce diváků.
Na poslední týden trvání výstavy organizátoři pro návštěvníky připravili neobvyklý doprovodný program:
Komentovaná prohlídka výstavy
Výstavou provází autorka její koncepce Alena Pomajzlová.

Masné krámy, úterý 8. ledna 2013, 17 hodin

Přednáška

Filmové experimenty v meziválečném Československu: Sonda do dějin abstraktního filmu

Přednáší Lenka Pastyříková (Národní galerie v Praze).

Masné krámy, čtvrtek 10. ledna 2013, 17 hodin



Divadelní představení

KRÁL SYRAKUSKÝ ANEB SMUTKY ZHRZENÝCH NUDLÍ

Koláž textů ze sborníku Kašpárek futuristou sestaveného Josefem Skupou a z úryvků Marinettiho Futuristického manifestu uvede stolní a příležitostně i divadelní společnost MHA.

Scénář Pavel Vašíček (divadlo Alfa), režie Pavel Vašíček a František Kaska (Gymnázium F. Křižíka).

Masné krámy, neděle 13. ledna 2013, 18 hodin







Výstava představuje reprezentativní výběr českého umění první třetiny dvacátého století s tematickým zaměřením na zachycení a evokaci pohybu, rychlosti a dynamiky. Toto téma se v návaznosti na rostoucí dynamiku moderního života dostalo do popředí zájmu především u italských futuristů, od nichž se buď přímo nebo zprostředkovaně rozšířilo i do českého moderního umění.

Projekt sleduje cesty, jimiž se futuristické principy zhruba v letech 1910–1930 do českého umění dostávaly, podoby, jakých zde nabývaly a významy, jež s nimi autoři spojovali.



Vystavena jsou díla např. Františka Kupky, Emila Filly, Otto Gutfreunda, Bohumila Kubišty, Růženy Zátkové, Václava Špály, Josefa Čapka, Antonína Procházky, Vincence Beneše, Josefa Váchala, Vlastislava Hofmana, Josefa Šímy, Františka Bílka, Zdeňka Pešánka. Celkem je prezentováno na 120 vybraných děl zapůjčených z více než dvaceti muzeí a galerií či soukromých sbírek.



Výstava je koncipována interdisciplinárně a ukazuje vedle výtvarného umění i různá technická řešení (optické přístroje, chronofotografie, film).


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 05.01.2013 14:13



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka