Vývojářům se Borská pole otevřou už na jaře

Výstavba druhé etapy Plzeňského vědecko technologického parku II na území Městského industriálního parku Plzeň – Borská pole bude dokončena před plánovaným termínem. Prostory určené pro inovační podnikání otevřou své dveře firmám již v dubnu příštího roku. Současná infrastruktura určená pro rozvoj m...

Cílená propagace v Plzni

Výstavba druhé etapy Plzeňského vědecko technologického parku II na území Městského industriálního parku Plzeň – Borská pole bude dokončena před plánovaným termínem. Prostory určené pro inovační podnikání otevřou své dveře firmám již v dubnu příštího roku. Současná infrastruktura určená pro rozvoj malého a středního podnikání v Plzni, která podporuje inovační záměry podnikatelských subjektů a aplikovaný výzkum, bude rozšířena o sedm polyfunkčních budov nabízejících 6.425 metrů čtverečních ploch určených k pronájmu.
Staveniště bylo firmě Metrostav předáno na konci minulého roku. Od té doby pokračuje výstavba ve velmi rychlém tempu. Díky kvalitní koordinaci prací, logistice a dobré práci realizačního týmu se předpokládá zkrácení termínu výstavby, který byl plánován na konec června 2012. Aktuálně jsou dokončeny hrubé stavby všech objektů včetně obvodových plášťů a střech, firma provádí práce na vnitřních instalacích a jsou dokončeny veškeré inženýrské sítě v areálu. K dokončení díla zbývá zkompletovat instalace a povrchy v objektech a realizovat areálové komunikace, zpevněné plochy a sadové úpravy.

Celkovou cenu projektu se podařilo snížit z předpokládané výše 300 milionů korun bez DPH na 236 milionů korun bez DPH. Město využilo možnost získat na realizaci projektu dotaci, a proto bude část výdajů hrazena z rozpočtu města, část ze státního rozpočtu a ze strukturálních fondů Evropské unie. „Poskytnutí dotace bylo schváleno Ministerstvem průmyslu a obchodu, konkrétně půjde o čerpání financí z Operačního programu Podnikání a inovace, Prosperita. Finance Evropské unie činí 75 % způsobilých výdajů projektu. Dotace je vyčíslena na 176 milionů korun,“ sdělil ekonomický náměstek primátora Martin Zrzavecký.

„Vznik nových vědeckých týmů, inovace a vývoj nových technologií, postupů či produktů, které najdou využití na trhu, pomohou zvýšit konkurenceschopnost celého regionu. Krom toho, nájemci plzeňského parku jsou v první řadě zaměstnavatelé. Příští rok tak v Plzni vzniknou zhruba dvě stovky nových pracovních míst, a co je důležité – vysoce kvalifikovaných míst. Nepopírám, že jedním z cílů radnice je přilákat do města právě kvalifikované pracovníky z nejrůznějších koutů naší země i světa,“ uvedl náměstek Martin Zrzavecký.

„Je to příležitost pro firmy hledající nové prostory jak kancelářské, tak i laboratorní nebo zkušební, aby zde našly vhodné zázemí pro své podnikatelské záměry, a to za velmi výhodných finančních podmínek. Díky získané dotaci je možné, aby budoucí nájemci hradili část nákladů na nájem z podpory de minimis či výhodně čerpali nabízené odborné služby, které pomohou k rozvoji jejich podnikání. Své kapacity zde bude poskytovat akciová společnost Vědeckotechnický park Plzeň a.s a odborná společnost BIC Plzeň, jejichž konzultanti mají dlouholeté zkušenosti např. v oblasti poradenství pro získávání finančních zdrojů na rozvoj podnikání, inovací, výzkumu a vývoje,“ vysvětlil Erich Beneš, ředitel Útvaru koordinace evropských projektů města Plzně.

Projekt cíleně podporuje fyzické i právnické osoby, které se zaměřují na výzkum, vývoj, výrobu či testování nových technologií a konkurenceschopných výrobků a služeb. Klíčovými parametry pro výběr firmy nebo jiného subjektu do vědeckotechnického parku jsou aktivity zasahující do oborů s vysokou přidanou hodnotou, s výrazným rozvojovým potenciálem, dále spolupráce s některou institucí z oblasti výzkumu a vývoje. Výhodou je rovněž schopnost spolupráce s dalšími subjekty lokalizovanými v parku.

Infrastruktura určená k podpoře výzkumu a vývoje a inovačních aktivit podnikatelů se v Plzni stále zdárně rozvíjí. První objekty vědeckotechnického parku byly na tomto území zprovozněny již v polovině 90. let. Za zrodem vědeckotechnického parku stála městem zřízená a vlastněná společnost BIC Plzeň - Podnikatelské a inovační centrum. Rekonstrukcí bývalých armádních objektů o celkové ploše cca 2500 m2 vybudovala technologické centrum a podnikatelský inkubátor, který tvoří zázemí pro rozvoj podnikání především začínajících firem. Dalších 4 000 metrů čtverečních pro výzkum, vývoj a inovace realizovala společnost Vědeckotechnický park Plzeň a.s . Stavbu s názvem „Plzeňský vědecko technologický park, 6th River“ za 250 milionů korun podpořila Evropská unie 150 miliony korun. Hlavní budova s konferenčním a stravovacím zázemím a tři samostatné objekty zahájily provoz v červnu roku 2008. V současnosti jsou prostory z 90 % zaplněny.



The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 19.10.2011 07:14



0 +
 
Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka