Zábavní pyrotechnika drží loňské ceny

Ceny zábavné pyrotechniky se nezvýšily, nabídka i poptávka je stejná jako loni. Nejvíce chtějí lidé petardy, takzvané škrtačky.

Cílená propagace v Plzni

Ceny zábavné pyrotechniky se nezvýšily, nabídka i poptávka je stejná jako loni. Nejvíce chtějí lidé petardy, tzv. škrtačky.
Řekl to Ladislav Kincl, majitel firmy LAKI, jednoho ze dvou plzeňských speciálních obchodů s celoročním provozem. Podle něj kupují někteří lidé petardy za 20 až 50 korun, jiní za 1000 Kč, což je také stejné jako v loňském roce. Zájem je také o rakety, fontánky a kompakty, což jsou malé ohňostroje v kostce. Těch nabízí firma 30 druhů od různých detonací přes tiché až ke tříbarevným.
Kincla překvapuje, že si děti mohou nakoupit v super a hypermarketech pyrotechniku, která se jim prodávat nesmí. "Kamenné krámy to musí mít za pultem, v marketech je to v regálech, z nichž koukají zápalné šňůry. Nechci ani domýšlet, kdyby to tam někdo doutnák zapálil," dodal Kincl.
Lidem, kteří se scházejí ve větších počtech na náměstích, nelze podle něj vysvětlit, aby si dávali pozor, a nelze ani doporučit ochranu. "Ti, kdo na náměstí přijdou, si jdou zastřílet a jsou opilí," uvedl. Objevuje se tam také zboží, které nelze legálně koupit. Proto doporučuje obcím, pro něž provádí ohňostroje, aby je přesunuly na Nový rok, kdy nehrozí nebezpečí. Toho využily kromě Domažlic i Dobřany na Plzeňsku a Kladruby na Tachovsku.
Kincl znovu upozornil, že zboží nakoupené na tržnicích může být navlhlé nebo s prošlou garancí. Potom nebouchá, ale jenom "plivne", řekl Kamenné obchody nabízejí servis, na rozdíl od některých marketů, kde výrobek nemá leták s legendou, co všechno dělá. Kincl dále uvedl, že většina měst už obecními vyhláškami povoluje výbuchy a ohňostroje jen na vyčleněných prostranstvích.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 30.12.2006 15:30



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka