Žáci s handicapem se v Sušici dočkají schodolezu

Základní školu T. G. Masaryka v Sušici navštěvuje pět žáků s tělesným postižením. V současné době je musí učitelé do schodů nosit. Díky novému bezbariérovému opatření však zvládnou přesuny mezi třídami v jednotlivých patrech s menšími obtížemi. Na pořízení schodolezu poskytla Nadace ČEZ 170 tisíc ko...

Jarní servisní akce AUTO CB

Základní školu T. G. Masaryka v Sušici navštěvuje pět žáků s tělesným postižením. V současné době je musí učitelé do schodů nosit. Díky novému bezbariérovému opatření však zvládnou přesuny mezi třídami v jednotlivých patrech s menšími obtížemi. Na pořízení schodolezu poskytla Nadace ČEZ 170 tisíc korun.
Základní škola T. G. Masaryka v Sušici se snaží žáky se zdravotním postižením co nejvíce zapojit do běžného vyučování. Překonávání schodišť v budově školy je pro ně fyzicky velmi náročné a bez pomoci pedagogů , kteří tyto děti přenášejí , se prakticky neobejdou. Od příštího roku se situace změní – škola pořídí schodolez a stane se tak jedinou částečně bezbariérovou školou v Sušici. Schodolez je mobilní zařízení vybavené motorkem , které je možné připevnit k invalidnímu vozíku , tak aby doprovodná osoba mohla vozíčkáře snadno vyvézt do schodů.
V současnosti chodí do ZŠ T. G. Masaryka pět žáků s tělesným postižením. „Jedním z žáků, kterým bude schodolez sloužit , je Andrea ze 7. D , která se pohybuje na vozíku a v současné době ji učitelé do schodů a ze schodů přenáší sami,“ řekl Richard Smola , ředitel školy. Díky bezbariérovému opatření nabídne sušická škola pro děti s tělesným omezením kvalitnější a přátelštější prostředí. Odstranění bariér uvítají i rodiče či učitelé s tělesným handicapem , maminky s kočárky apod.
Peníze na schodolez získala škola v rámci projektu Nadace ČEZ Oranžové schody , který pomáhá základním a středním školám odstranit architektonické bariéry. Grant slouží například k nákupu plošin , výtahů , schodišťových sedaček , schodolezů , zvukových a světelných naváděcích systémů apod.
Snaha integrovat handicapované děti do kolektivu žáků většinou naráží na architektonické bariéry , zejména ve školách postavených před čtyřiceti a více lety. „Víme , že především starých škol , které by odstranění architektonických bariér potřebovaly , jsou v České republice stovky. Chceme tedy podporovat v první řadě ty, které s tímto problémem samy aktivně bojují a nečekají jen na cizí pomoc ,“ zdůvodňuje přínos projektu Oranžové schody ředitel Nadace ČEZ Ondřej Šuch.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 06.07.2010 17:15



0 +
 
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka