Zastupitelé Plzně schválili priority ve vodohospodářství

Vzhledem k tomu, že v nedávné době byla dokončena velká část staveb z kategorie staveb s nejvyšší prioritou (především v rámci akce „Doplnění vodohospodářské infrastruktury města Plzně“), připravil úřad aktualizaci materiálu zpracovaného v roce 2004. Po odsouhlasení Komisí pro koncepci a rozvoj Rady...

Cílená propagace v Plzni

Vzhledem k tomu, že v nedávné době byla dokončena velká část staveb z kategorie staveb s nejvyšší prioritou (především v rámci akce „Doplnění vodohospodářské infrastruktury města Plzně“), připravil úřad aktualizaci materiálu zpracovaného v roce 2004. Po odsouhlasení Komisí pro koncepci a rozvoj Rady města Plzně i členy rady schválili dokument městští zastupitelé.
Potřeba vodohospodářských investic v Plzni je značná, a to nejen v rámci rozvoje města, ale i pro zabezpečení dodávky pitné vody do stávající zástavby a odkanalizování některých částí města (např. Malesice, Lhota). V oblasti kanalizačního systému jde především o odkanalizování některých okrajových částí města, přetěžování kanalizačních sběračů ve vnitřním městě nebo nedodržování ředících poměrů na odlehčovacích komorách.
Nejdůležitější část rozhodujících vodohospodářských staveb již byla provedena. Město má čistírnu odpadních vod a úpravu vody (u které je nutné pro splnění stávajících limitů na kvalitu pitné vody doplnit technologii a zlepšit její stavebně technický stav).
V roce 2004 získalo město Plzeň dotaci z Fondu soudržnosti na projekt „Doplnění vodohospodářské infrastruktury města Plzně“. V rámci tohoto projektu došlo k výstavbě retenčních nádrží Gera a Bolevec, vodárenských souborů Lobzy a Vinice a k vybudování splaškové kanalizace v Křimicích, Radčicích, na Lochotíně a na Valše.
V současné době se realizuje projekt „Čistá Berounka“, na který byla v dubnu 2008 podána žádost o dotaci z Operačního programu Životní prostředí. Město Plzeň má v akci Čistá Berounka – etapa II zahrnuty projekty: Čistírna odpadních vod II, Retenční nádrž na ČOV I, Úslavský kanalizační sběrač a kanalizace v Plzni Radobyčicích. Celkové investiční náklady jsou odhadnuty na zhruba 879 milionů korun včetně DPH.
Projekt Čistá Berounka patří mezi stavby s nejvyšší prioritou jako i další projekty. Například Vodárenský soubor Ostrá Hůrka nebo doplnění technologie na úpravně vody Plzeň. Celkem je mezi stavbami s nejvyšší prioritou zařazeno 25 projektů za zhruba 6,5 miliardy korun. Kategorie se střední prioritou čítá dvanáct projektů v částce 1,2 miliardy korun a ve výhledu se jedná o dvacet jedna projektů za 1,6 miliard korun.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 09.07.2012 07:21



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka