Zelenka rozesmutnil Viktorii

Fotbalisté Viktorie Plzeň ztratili ve Štruncových sadech vedení nad Brnem, se soupeřem v Gambrinus lize remizovali 1:1.

Fotbalisté Viktorie Plzeň ztratili ve Štruncových sadech vedení nad Brnem, se soupeřem v sobotním utkání 10. kola Gambrinus ligy remizovali 1:1.
Zkušený kanonýr Zelenka rozhodl čtyři minuty před koncem svým 85. ligovým gólem o remíze 1:1, domácí vedli od konce prvního poločasu díky
penaltě Davida Limberského.
Plzeňský trenér Stanislav Levý neskrýval rozladění s řešením protiútoků svých svěřenců, kteří ve druhém poločase mohli několikrát po přečíslení zvýšit jednobrankový náskok. "Měli jsme tam několik šancí na pojišťovací druhý gól. Nepodařily se nám ale přihrávky ve středu hřiště a Brno poté ukázalo svou kvalitu," litoval Levý po utkání, v němž jeho svěřenci v závěru museli odolávat tlaku hostů.
"Ztráceli jsme zbytečně balony už při rozehrávce obránců, tím nás Brno dostalo pod tlak. Byla to naše základní chyba," pojmenoval kouč hlavní
problém z poslední třetiny utkání. Postěžoval si i na individuální chybu předcházející vyrovnávací brance Zelenky. "Inkasovali jsme po standardce,
které předcházela pro mě nepochopitelná chyba."
Trenér Brna Josef Mazura byl po utkání s bodem spokojen. "Jsem rád, že jsme tu uhráli remízu. V první půli ale náš výkon nebyl dobrý, nevypracovali jsme si žádnou šanci a Plzeň se dostala do vedení," řekl po zápase Mazura,
který kvitoval zlepšený výkon svých svěřenců ve druhé pětačtyřicetiminutovce. "Byl to z naší strany dobrý fotbal. Přidali jsme na rychlosti a měli jsme několik šancí, i když musím uznat, že z brejků Plzně jsme mohli inkasovat."
Padesátiletý brněnský trenér odmítl komentovat situaci z 56. minuty, ve které sudí Příhoda odvolal nařízenou penaltu ve prospěch Brna. Mazura pouze konstatoval, že Brno už bylo takto postiženo podruhé v sezoně. Hráči to nesli velmi těžce a brankář Lejsal dokonce po utkání prorazil pěstí dveře od kabiny rozhodčích.
Gambrinus liga, 10. kolo: Viktoria Plzeň - 1. FC Brno 1:1 (1:0). Branky: 41. Limberský z pen. - 86. Zelenka. Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Teuber. ŽK: Krbeček, Limberský, Trapp, Fillo - Střeštík, Švejnoha, Partyš. Diváci: 3117.
Plzeň: Daněk - M. Knakal, Müller, Zakopal, Smola - Malár (87. Pilař), Borek (75. V. Procházka), Fillo, Trapp, Limberský - Krbeček (80. Smejkal).
Trenér: Levý.
Brno: Lejsal - Švejnoha (77. Mazuch), Trousil, Pavlík, Siegl - Partyš (92. Chlup), Holek, Polách, Střeštík - Zelenka, Pacanda (67. Wagner). Trenér: Mazura.