Zelenková absolvovala rekordně trať Ironmana

Plzeňská triatlonistka Lucie Zelenková obsadila pátou příčku v mezinárodním Ironmanu v Rothu, zaběhla nejlepší český čas historie

Plzeňská triatlonistka Lucie Zelenková obsadila pátou příčku v mezinárodním Ironmanu v Rothu. Na nejdelších triatlonových tratích 3,8 km plavání, 180 km cyklistiky a maratonského běhu v Německu triumfovala Novozélanďanka Joanna Lawnová, na kterou Zelenková ztratila více než půl hodiny.
Čas Zelenkové je však absolutně nejlepším českým časem na ironmanských tratích v historii. Až dosud se jím pyšnila Gabriela Loskotová, která
zvládla závod na Floridě v roce 2003 9:51:47 a obsadila tehdy šesté místo.
Účastnice dvou olympijských závodů v Sydney a Aténách Zelenková se na dlouhé tratě zaměřuje až od letošní sezony a byl to její teprve druhý
dlouhý triatlon. Při tom premiérovém v březnu v JAR dosáhla času 10:19. Vynikající plavkyně zvládla první část závodu podle očekávání výborně a z vody vylézala jako první ze startovního pole více než dvou set startujících žen. "Kolo jsem jela naplno, co to šlo. Na mě jsem zajela výborný čas 5:14 a to se poté projevilo na běhu. V něm jsem sice udržela páté místo, ale mezi desátým a patnáctým kilometrem jsem měla krutou krizi. Potom se to naštěstí rozběhlo," řekla Zelenková agentuře ČTK.
S časem i umístěním byla Zelenková naprosto spokojená. "Přede mnou skončila samá ironmanová esa, kromě vítězné Lawnové druhá Australanka Grangerová, která skončila loni na Havaji sedmá, vítězka Ironman Kanada Američanka Hollowayová a Maďarka Csomorová," uvedla s tím, že i přes úspěch pro letošek s ironmanem končí a bude opět závodit na olympijských tratích.
"Chtěla jsem si to zkusit, a přestože jsem si vyjela kvalifikaci na Havaj, tak tam nepojedu. K tomu je potřeba více zkušeností, snad někdy v
budoucnu," dodala Zelenková.
Výsledky, muži: 1. McCormack (Austr.) 8:00:52, ženy: 1. Lawnová (N. Zél.) 9:01:17, ...5. Zelenková (ČR) 9:32:05.