Poslední aktualizace


Sbírka knih z univerzity putovala k dětem do Domova sv. Zdislavy

Knížky, které letos během sbírkové akce Daruj knihu shromáždila Univerzitní knihovna Západočeské univerzity, byly předány do Domova sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni. Domov provozuje Městská charita Plzeň. Několik desítek knižních svazků už si prolistovaly děti, které nadšeně pátraly po zajímavých kouscích v krabicích od dárců z řad veřejnosti, studentů i zaměstnanců ZČU.

0

Milena Sojková (Před 3 dny)

Nastává velký jarní úklid. Plzeňská firma ÚKLID PRESTO nabízí strojové čištění chodeb a garážových stání v bytových domech

Každý si přeje mít čistý a uklizený dům, ale často nám na to chybí čas nebo energie. Firma ÚKLID PRESTO Vám s tím ráda pomůže.

0

Michal Dvořák (Před týdnem)

Využijte státní příspěvek až 200 tisíc na elektrické vozy Škoda v Auto CB Plzeň

Od poloviny března lze žádat o státní podporu na pořízení elektromobilů a nabíjecích stanic, nabídka platí pro všechny verze modelu Enyaq

0

Michal Dvořák (Před týdnem)

Historické jízdy v sobotu 4. 5. 2024

Vážení cestující, na sobotu 4. 5. 2024 jsme si pro vás připravili provoz mimořádných linek zajištěných historickými vozy , tramvají Křižík & Brožík a T1, autobusy Škoda 706 RTO a Karosa ŠM 11, trolejbusy Škoda 9Tr a 14Tr. Tramvají Křižík &a

0

SLEVA na multifokální brýlová skla

Opět máme pro naše zákazníky slevu na brýlová multifokální skla, přijďte se na tuto akci informovat.

1

D Optik Zdeňka Diepoltová (Před 2 týdny)

SLEVA na sluneční brýle

Velká sleva na sluneční brýle až 25 % v provozovně BLOVICE

1

D Optik Zdeňka Diepoltová (Před 2 týdny)

Auto CB Plzeň potvrzuje rekordní nárůst prodejů ojetých vozů v programu Škoda Plus

Za rok 2023 prodali obchodníci Škoda Plus 49 248 prověřených ojetých vozů, což představuje 15procentní meziroční nárůst

0

Michal Dvořák (Před měsícem)

Uzavření zákaznického centra o Velikonocích

Vážení zákazníci, tak jako každý rok i letos zůstanou o velikonočních svátcích, tedy od 29. 3. do 1. 4. 2024, obě Zákaznická centra PMDP uzavřená. Těšit se tak na vás budeme opět po Velikonocích, a sice v úterý 2. 4. 2024. Pro dobití Plzeňské karty

0

Česká národní banka razantně zvyšuje zlaté rezervy

Česká národní banka (ČNB) výrazně zvýšila svou zlatou rezervu, loni nakoupila 18,71 tun zlata a zvýšila celkovou zásobu na téměř 31 tun. Guvernér Aleš Michl plánuje dosáhnout bilance 100 tun zlata.

0

Martin Kydlíček (Před měsícem)

Lednová inflace naznačuje pokles: Vyhlídky na nižší spotřebitelské ceny v roce 2024

V lednu 2024 došlo k výraznému poklesu inflace na 2,3 %, což je nejnižší úroveň od března 2021. Odborníci z Moore Czech Republic považují tento vývoj za důvod k optimismu, očekávají nižší inflaci v roce 2024 a růst reálných mezd, stimulující spotřebu a růst české ekonomiky.

0

Martin Kydlíček (Před 2 měsíci)

Data z roku 2022: Zdravý životní styl českých dětí se zlepšuje!

Výsledky studie HBSC ukazují zlepšení v zdraví a zdravém životním stylu českých dětí, s chlapci spokojenějšími se svým zdravím a dívkami jícnějšími ve stravování. Fyzická aktivita je vyšší u chlapců, klesá spotřeba návykových látek a míra přiblížení k západoevropskému průměru. Prevence a motivace ke zdravému životnímu stylu jsou klíčové.

0

Martin Kydlíček (Před 2 měsíci)

Slavný slávistický obránce Miroslav Pauřík zemřel ve věku 73 let

Bývalý fotbalový reprezentant a dlouholetý obránce Slavie Praha, Miroslav Pauřík, zemřel ve věku 73 let. Za svou kariéru sehrál v dresu Slavie 421 utkání, z toho 179 ligových. V reprezentaci si připsal tři přátelská utkání a účast na kvalifikaci MS ve Skotsku. Po ukončení hráčské kariéry působil jako trenér.

0

Jiří Padevěd (Před 2 měsíci)

Nové Plzeňské centrum: Školení pro řešení krizí a mimořádných událostí

Plzeňský kraj a město Plzeň spolupracují na vytvoření bezpečnostně vzdělávacího centra, které bude zaměřeno na prevenci mimořádných událostí a zvládání rizik pro děti, mládež i dospělé. Centrum bude poskytovat praktické dovednosti ohledně řešení různých rizikových a mimořádných situací.

0

Martin Kydlíček (Před 2 měsíci)

Revolutionární monitorovací elektromobil zvyšuje efektivitu kontroly parkování v Plzni

V Plzni probíhá testování monitorovacího elektroauta, které má zvýšit efektivitu kontroly parkovacího systému v zpoplatněných zónách a zvýhodnit rezidenty. Elektromobil zachytí údaje z vozidel v zónách s moderními automatizačními systémy a data předá městské policii ke kontrole.

0

Jiří Padevěd (Před 2 měsíci)

Nová čtvrť Plzně čelí zpoždění kvůli soudnímu verdiktu o kácení stromů

Výstavba nové čtvrti v Plzni za osm miliard korun se zpozdí kvůli soudnímu verdiktu, který zrušil rozhodnutí krajské úřady o některých aspektů projektu. Developer AMESIDE nyní zvažuje podání kasační stížnosti. Důvodem zrušení rozhodnutí je nedostatečné zdůvodnění kácení dřevin v dotčené oblasti a nezahrnutí některých podmínek z EIA do územního rozhodnutí.

0

Martin Kydlíček (Před 2 měsíci)