Andělská výstava pro klid v duši

Chaotický a rychlý život nám nedělá dobře. Každý ale snad máme svého naděla, který nás opatruje. A takové anděly umí namalovat i Michaela Němcová ze Svojšína, která ztvárňuje anděly na různé materiály, na papír, plátno, kov, kameny i textilie.

potisk adapt print

Černošínské muzeum přivítalo ty nejkrásnější posly, až do 20. října tam můžete potkat anděly! Obrazy, kalendáře, hrnečky, propisky, pexesa a další malované produkty s láskou vyrobila Michaela Němcová z Černošína. Její andělé mají lidem nosit, štětí, lásku a naději. "Když vidím člověka, najednou vnitřně cítím, co ten dotyčný potřebuje, co jej trápí, ač to nechce přiznat. A tu energii pak vložím do obrazu. Při každém malování cítím klid a lásku," říká Michaela Němcová.

Autorka výstavy už v pěti letech chtěla malovat, a tímto se jí vlastně sny splnily, dokonce kvůli malování nechala své práce a živí se jím naplno. "Opravdu už dva roky pracuji v tomto oboru, prostě maluji obrazy andělů na cokoliv. V obrazem jsou přinášeny záměry lidem, kteří je získají. Zájemci mi vždy nechají volnou ruku, přijmou bezpodmínečně tak, jak je takové to přijetí, jak je vnímám, ochranu, podporu, lásku. V dnešní době anděly potřebujeme," usmívá se autorka.

V rodině prý nikdo nekreslil, nadání prostě Michaela prý dostala asi z nebes. "Moje kresby všichni chválili, dma i ve škole. Já jsem tak ráda malovala, že i ve školce mi místo spaní dovolili kreslit, dnes po letech jsem za to šla paní poděkovat. A dívám se na svou dcerku, ta má také teď takové "malovací období".  Je to dar a nejvíce síly získávám v lese při svých pravidelných procházkách," řekla závěrem autorka světelných obrazů, Michalea Němcová.


Martina Sihelská

Fotogalerie
Autor: Martina Sihelská Článek může obsahovat komerční sdělení.

NetConcert Angelique Kidjo

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
I. Abonentní koncert

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew
uniweb weby