Jak se vyhnout proloženinám?

Výběrem správné matrace se dá proleženinám bránit. Existují totiž speciální antidekubitní matrace a systémy standardně používané jak ve zdravotnických zařízeních tak i v domácí péči.

weby na míru UNIWEB

Proleženiny přes veškerý pokrok v medicíně postihují až 23 % hospitalizovaných pacientů! 


Jedna z nejúčinnějších antidekubitních technologií využívá efektu nulového tlaku. Tyto matrace pracují na alternujícím principu. Léčebného a preventivního účinku dosahuje tím, že se jednotlivé segmenty střídavě vypouští a opětovně nafukují. Jednotlivé rizikové partie tak nejsou v pravidelných časových intervalech
vystaveny žádnému tlaku a mohou se plně prokrvit, přičemž tělo pacienta má po celou dobu cyklu potřebnou oporu.

Kvalitní a „chytré“ matrace sehrávají stále důležitější roli při procesu rekonvalescence, ale i v dlouhodobé péči

Dalším úspěšným systémem jsou matrace s konstantně nízkým tlakem (CPL) v kombinaci s mikroklimatickým efektem (MCM). Efektivní prevence dekubitů (proleženin) je dosažena díky stále udržované hodnotě tlaku a přímé regulaci vlhkosti a teploty mezi pokožkou pacienta a povrchem matrace.

Aktivní antidekubitní matrace určené pro dlouhodobou péči využívají alternujícího principu s efektem nulového tlaku. Velkou službu poskytují i samostatné aktivní vrstvy tzv. overlay, které mohou být položeny na stávající pěnovou matraci v případě vzniku dekubitů nebo jejich zvýšeného rizika. Podobný princip využívají i hybridní systémy – kombinace aktivní a pasivní matrace.

Antidekubitní systémy nabízí eshop SZO.cz

Provozovatelem zdravotnického eshopu www.szo.cz je společnost KRÁSNÝ - zdravotnická technika s.r.o. Jde o tradiční, ověřenou a certifikovanou firmu, která dováží kvalitní antidekubitní systémy z Itálie. Zmíněné firma nabízí své služby již od roku 1998 a specializuje se na prodej špičkových lékařských přístrojů, zdravotnické techniky a dezinfekce.

Pokud si s výběrem matrace či lůžka proti proleženinám nevíte rady, kontaktujte specialisty ze společnosti KRÁSNÝ - zdravotnická technika s.r.o.

Kontakty na specializovaný obchod s antidekubitními systémy:

KRÁSNÝ - zdravotnická technika s.r.o.
Přemyslova 25 (naproti OC PLAZA)
301 00 PLZEŇ

E-mail: krasny@szo.cz
Telefon: 377 424 999
www.szo.cz

FACEBOOK

Autor: Kateřina Štveráková Článek může obsahovat komerční sdělení.

NetConcert Angelique Kidjo

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Reviens Bébel!

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
uniweb weby