Kladrubská pětka se vydařila

Opět po roce se konal běžecký závod na pět kilometrů v Kladrubech. Letos šlo o osmý ročník a získané body se započítávají do běžeckého seriálu Běžec Tachovska 2022.

Na trať v délce pěti kilometrů se v neděli vydali sportovci v Kladrubech. Kladrubská pětka je součástí závodního seriálu Běžec Tachovska a na startovní čáru se postavilo na sedm desítek běžců.

Součástí akce byly také dětské starty. Nejstarší účastníkem byl Vladimír Tolar. „Já už teď moc neběhám, ale jdu si to zkusit.Trénink mám doma, bydlím ve čtvrtém patře bez výtahu, takže pravidelný pohyb mám,“ smál se dvaaosmdesátiletý běžec.

Z Bonětiček přijel Tomáš. „Tento závod běžím poprvé, a na trať se těším. Nejsem tedy pravidelný sportovec, běhám spíše rekreačně, prostě jen tak pro radost,“ uvedl závodník.

Slečna Natálka Slámová ze Stříbra také neseděla doma u počítačové obrazovky. „Já jsem běžela 150 metrů a běželo se mi dobře. Byla jsem pátá,“ pochlubila se malá sportovkyně.