Na šumavském Špičáku se lyžuje za jarního počasí na mokrém sněhu, kterého je stále 80 cm

Už zítra v pátek 1. března testovačka lyží a soutěže.

SEO UNIWEB

Slunečno a teploty okolo 10 stupňů zatím provázely tento týden jarní prázdniny (např. pro plzeňské okresy) na šumavském Špičáku. Z předpovědí pak zatím není jasné, zda už pátečně ochlazení přinese i čerstvý sníh. Sněhová pokrývka na sjezdovkách ale stále v průměru měří velmi pěkných 80 centimetrů.

„Sníh je sice díky plusovým teplotám během dne i noci pořád mokrý, ale lyžuje se na něm hlavně dopoledne pořád dobře. Jaro přicházející v minulosti v nižších polohách spíše až od půlky března nabízí už taky jiné sportovní vyžití, přesto jsme s návštěvností i v tomto týdnu spokojeni.“ říká k aktuálním podmínkám a počtu lyžařů ředitel areálu Vladimír Kasík.

Už zítra v pátek 1. března se na Špičáku představí se svými aktivitami (testování lyží, soutěže atd.) specializovaný časopis Snow. V sobotu 2.3. se pak testují auta s možností vyzkoušet si vůz s pohonem všech čtyř kol (Jeep 4 x 4).

V sobotu 2. března se u nás pojedou závody seriálu Šumavský pašerák ve snowparku a v neděli 3. března na funline, takže v uvedený den budou tyto doplňkové trati/aktivity pro veřejnost uzavřeny. Obě akce jsou ale divácky velmi atraktivní a vstupné se neplatí. Závodí se pouze na snowboardech!

Obě disciplíny jsou ale volně otevřené pro všechny děti a dospívající mládež, takže se může přihlásit, kdo si věří a má chuť si zasoutěžit, nepotřebuje žádnou profi licenci. Obě trati na Špičáku nejsou těžké, mají příjemné profily, takže se není čeho bát. Nedělní klání na „fanlajně“ se pojede ve stylu snowboardcrossu. V každé jízdě startují dva soutěžící a jede se vyřazovák. Sjezdovka Spodní Šance, na jejímž levém okraji je funline postavena, ale bude spolu směřeným slalomem i v době závodu normálně k dispozici.

Autor: Tereza Martinovičová Článek může obsahovat komerční sdělení.

weby uniweb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 28.02.2019 09:45
0 +
 
auto cb covid 19

Hlavní zprávy

 

auto cb restart 2
seo uniweb