Radní ze Slovan pomohli nemocnému chlapci šekem na 58 tisíc korun

Čtyřletý Daneček Szivák z Plzně má velmi těžký začátek života. Prošel si rakovinou sítnice, která mu vzala pravé oko a ve dvou letech mu byla diagnostikována těžká dětská mozková obrna. Tyto nemoci zastavily jeho psychomotorický vývoj a nyní je na úrovni šesti měsíčního miminka. Radní městského obvodu P...

weby uniweb

Čtyřletý Daneček Szivák z Plzně má velmi těžký začátek života. Prošel si rakovinou sítnice, která mu vzala pravé oko a ve dvou letech mu byla diagnostikována těžká dětská mozková obrna. Tyto nemoci zastavily jeho psychomotorický vývoj a nyní je na úrovni šesti měsíčního miminka. Radní městského obvodu Plzeň 2 - Slovany jeho osud zasáhl a rozhodli se mu pomoci. V pondělí 7. června jeho rodině proto předali šek v částce 58 tisíc korun.„Při mé poslední návštěvě v 17. mateřské školce, kterou navštěvuje Danečkova sestra Adélka, jeho dvojče, jsem se dozvěděla o jeho těžkém životním příběhu. Hned mi bylo jasné, že něco musím udělat. Oslovila jsem členy Rady městského obvodu a domluvili jsme se, že mu každý přispějeme na tento finanční dar,“ sdělila místostarostka Eva Trůková.
Chlapcova rodina dar využije na pokrytí nákladů spojených s jedním cyklem terapie TheraSuit. Cílem této léčby je pomoci Danečkovi rozhýbat jeho tělo a naučit ho chodit. Pojišťovny nákladné, ale potřebné rehabilitace většinou bohužel vůbec nehradí.
„Jsem rád, že mohu s kolegy pomoci tomuto malému bojovníkovi a jeho rodině. Musíme si pomáhat. Držím Danečkovi v jeho léčbě palce,“ sdělil starosta městského obvodu Plzeň 2 – Slovany Lumír Aschenbrenner, který přispěl nejvyšší částkou.
„Situace je o to komplikovanější, že v současné době jsem v péči lékařů po několika operacích s podezřením na vzácnou chorobu. Navíc jsem od podzimu zůstala s dětmi sama. S celodenní péčí o děti mi proto musí pomáhat ošetřovatelka, která ale stojí 20-25 tisíc měsíčně. Za dar jsem proto velmi vděčná,“ říká Danečkova maminka, paní Lucie Podlešáková.
Přátelé zřídili Danečkovi webové stránky https://www.pro-danecka.cz/, kde je možné finančně přispět a zároveň sledovat Danečkovy pokroky. Přispějte prosím i Vy. Můžete to udělat prostřednictvím Konta Bariéry.

Autor: Úřad městského obvodu Plzeň 2 - Slovany Článek může obsahovat komerční sdělení.

STK Nepomucká

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
kraj ockovani covid chci cestovat

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
uniweb weby