Recept na vysoký věk? Hlavně pohyb, shodují se kamarádky, které oslavily 88 a 90 let

Dohromady 178 let oslavily na konci listopadu Milada Nová a Alena Herinková z Vinic. Obě ženy jsou doposud velice aktivní, cvičí a chodí na výlety s Klubem aktivních seniorů. Jeho členové pro ně proto uspořádali velkou oslavu v centru DoRa na Vinicích....

potisk adapt print

Dohromady 178 let oslavily na konci listopadu Milada Nová a Alena Herinková z Vinic. Obě ženy jsou doposud velice aktivní, cvičí a chodí na výlety s Klubem aktivních seniorů. Jeho členové pro ně proto uspořádali velkou oslavu v centru DoRa na Vinicích.
Na zdraví! Zleva Alena Herinková, která oslavila 88 let, a Milada Nová, která bylo devadesát. Obě jsou členky plzeňského Klubu aktivních seniorů.„Paní Nová slaví devadesátiny a paní Herinková 88 let, což jsou vlastně čtyři kuličky, takže také kulatiny. I proto jsme se rozhodli udělat dvojnásobnou oslavu,“ uvedla předsedkyně Klubu aktivních seniorů Stanislava Adamcová. Oslavenkyně jsou podle jejích slov velkým vzorem pro ostatní seniory. „Jsou to velice aktivní dámy, které každý týden chodí na cvičení a také s námi jezdí na výlety. Obě jsou soběstačné, dbají o sebe a vše si obstarají. Smekám před nimi,“ podotkla Adamcová.Klub vznikl před devíti lety a oslavenkyně jsou v něm od samého začátku. „Všechno to začalo cvičením, postupně jsme přidali besedy, chození s holemi atd.,“ doplnila Adamcová s tím, že pohyb má v seniorském věku velký význam.A o tom hovoří i samotné oslavenkyně. „Pohyb je zkrátka důležitý. Člověka udržuje v dobré kondici, a to fyzické i duševní,“ řekla Milada Nová, kterou na oslavu doprovodila dcera. To, že oslavila devadesátku, přisuzuje právě tomu, že se pravidelně hýbe. „Také jsem si nikdy nedávala nesplnitelné cíle, vždy jsem žila skromně a normálně,“ svěřila se jubilantka.O důležitosti pohybu hovoří i Alena Herinková. „Chce to se každý den aspoň protáhnout, jinak by člověk zakrněl. Ale hlavně nesmí chybět pozitivní mysl a pokora. Já každý den děkuji za to, že jsem,“ vysvětlila stále usměvavá dáma, která na oslavě byla se svým synem.Součástí programu bylo také klavírní vystoupení studentky Kláry Strakové a krátká rock''n''rollová scénka v podání Stanislavy Adamcové a studentky Marie Trnkové. Kromě členů Klubu aktivních seniorů se k řadě gratulantů připojili také starostka prvního plzeňského obvodu Ivana Bubeníčková, místostarosta Jiří Rezek, předseda Krajské rady seniorů Plzeňského kraje Miloslav Hora, její místopředseda Karel Heřman, vedoucí centra DoRa Romana Štěpáníková a její zástupkyně Alena Valtrová.
Oslavenkyně se zástupem gratulantů, k nimž se připojilo i vedení Jedničky.

Autor: Úřad městského obvodu Plzeň 1 Článek může obsahovat komerční sdělení.

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
netConcert

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
uniweb weby