Slovanský tým si ze Sportmanie odnesl pohár

Vítězstvím pro slovanský tým skončil kuželkový turnaj O pohár senátora, který se konal ve středu 16. srpna v rámci Sportmanie Plzeň 2023. Utkali se v něm zástupci vedení čtyř největších plz...

Vítězstvím pro slovanský tým skončil kuželkový turnaj O pohár senátora, který se konal ve středu 16. srpna v rámci Sportmanie Plzeň 2023. Utkali se v něm zástupci vedení čtyř největších plzeňských obvodů. Zlatý pohár si odnesl vyzyvatel, tedy městský obvod Plzeň 2 – Slovany, za který hrál starosta obvodu Lumír Aschenbrenner, místostarostové Roman Andrlík a Václav Cinádr. Tým doplnil předseda finančního výboru Martin Složil.Nejvíce bodů získal a nejlepším individuálním hráčem celého turnaje se stal tajemník ÚMO Plzeň 3 Petr Baloun. „Tímto si vyházel speciální tekutou kuželku z Božkova, kterou jsem mu velmi rád předal,“ uvedl starosta Lumír Aschenbrenner. Akci přálo krásné slunečné počasí a přátelská atmosféra.Kuželkový turnaj navázal na loňskou Sportmanii, která se konala na Slovanech ve Škoda sport parku. „Slovanský obvod tuto mimořádnou premiéru doplnil turnajem v beach volejbalu. Už tehdy jsme vyzvali zástupce vedení dalších tří největších obvodů a mohu s radostí říct, že i tento v pořadí první ročník O pohár senátora jsme vyhráli,“ říká místostarostka Eva Trůková.Gratulace a poděkování ale míří všem účastníkům povedené sportovní akce. „Už nyní se těšíme na příští ročník a další sportovní utkání,“ dodává Eva Trůková.Sportmanie se v Plzni konala po osmé a letos zaznamenala historicky druhý nejvyšší počet návštěvníků. V průběhu devíti dnů na největší sportovní akci v Plzni dorazilo přes 50 tisíc lidí, kteří si na vlastní kůži mohli vyzkoušet na 80 sportů. Celkem zde organizátoři z Odboru sportu Magistrátu města Plzně rozdali 9500 medailí.

Autor: Úřad městského obvodu Plzeň 2 - Slovany Článek může obsahovat komerční sdělení.