Online Před 8 měsíci

Vyšla nová kniha Kriminální případy a aféry z Plzně a okolí. Od roku 1377

Vyšla nová kniha Kriminální případy a aféry z Plzně a okolí, která připomíná kriminální případy, aféry či skandály, kterými svého času žila Plzeň a její okolí. Současní archiváři a novináři vybrali z archivů a dobového tisku případy od 14. století do současnosti. Hrdelní pře, společenské a politické aféry, ale i drobné lapálie, o nichž se zachovaly informace v archivech a dobovém tisku.

Blog
Před 8 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Představuje se kniha

Akce Plzeňské dvorky, pořádaná Nadací 700 let města Plzně od roku 2016, patří mezi vyhledávané a oblíbené akce. Vybrané dvorky si můžete prohlédnout i v této knize díky práci několika plzeňských fotografů – Jiřího Zahradníka, Davida Lišky, Františka Zvonečka a Jaroslava Vogeltanze. Nadmíru povolaným průvodcem vám bude architektka a plzeňská památkářka Anna Hostičková, která také stála u zrodu celé akce.

Blog
Před 8 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Kniha Baroko v Plzeňském kraji přináší tipy na výlety

Průvodce barokními památkami Plzeňského kraje. Barokní sloh se do tváře krajiny Plzeňského kraje zapsal velmi výrazně. Nejen monumentální kláštery, chrámy, měšťanské domy, ale také venkovské kostely, drobné kapličky a boží muka nám dodnes připomínají barokní umění takřka na každém kroku. Přijměte pozvání na putování po barokních památkách. Zachovaly se nám jich naštěstí stovky. Více informací https://www.starymost.cz/knihy/baroko-v-plzenskem-kraji

Blog
Před 8 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

Brzy vyjde kniha Kriminální případy a aféry z Plzně a okolí

Za 8 dní to sklapne!? V pátek 18. září vychází nová kniha nakladatelství Starý most "Kriminální případy a aféry z Plzně a okolí. Od roku 1377!" Kniha připomíná kriminální případy, aféry či skandály, kterými svého času žila Plzeň a její okolí. Současní archiváři a novináři vybrali z archivů a dobového tisku případy od 14. století do současnosti. Hrdelní pře, společenské a politické aféry, ale i drobné lapálie, o nichž se zachovaly informace v archivech a dobovém tisku.

Blog
Před 8 měsíci
REGIONPLZEN.CZ

V Totemu proběhla přednáška o zajímavostech Plzeňska

Jan Hajšman, autor řady našich knih, vyprávěl o zajímavostech Plzeňska asi pěti desítkám zájemců na přednášce v Mezigeneračním a dobrovolnickém centru Totem v Plzni-Bolevci. Na závěr akce proběhla autogramiáda. Jednalo se již o druhé povídání autorů knih nakladatelství Starý most - další proběhne v dubnu. Akce byla pro registrované zdarma. Knihy autora je možné si prohlédnout na https://www.starymost.cz/autori/hajsman-jan Foto: Milan Svoboda

Blog
Před rokem
REGIONPLZEN.CZ

Foto, video
Před rokem

Otužovací výzva pro Jana Hajšmana, autora knihy Tajemství plzeňských vod

Objevujte s námi Tajemství plzeňských vod a podpořte naši OTUŽOVACÍ VÝZVU! Pokud se podaří včas nasbírat 300 lajků pod tímto příspěvkem >>https://www.facebook.com/watch/?v=846408459116841<< na Facebooku, vyzýváme Jana Hajšmana, autora knihy Tajemství plzeňských vod (https://www.starymost.cz/knihy/tajemstvi-plzenskych-vod), k otužovacímu ponoru ve vodách Boleváku a to do konce března 2020! Otužování zdar! :-) Jan Hajšman je autorem řady knih, jeho nejznámější počin je kniha Plzeňsko-český slovník

Blog
Před rokem
REGIONPLZEN.CZ

Pomocníci pro ty, co rádi objevují starou zaniklou Šumavu

Rádi na Šumavě objevujete zaniklá místa - vesnice, sklárny, samoty? Tato šumavská trojice knih vám může pátrání výrazně usnadnit... atlas starých map, informace o šumavských sklárnách a lexikon Šumavy s více než 600 místopisnými hesly včetně zaniklých míst. Teď si vše v klidu nastudujte a až sleze sníh, vyražte do terénu! Objednat můžete v našem e-shopu.

Blog
Před rokem
REGIONPLZEN.CZ

Rodinný průvodce „Plzeň a okolí pro děti“ zve k objevování města

Také každý volný den přemýšlíte, kam vyrazíte s dětmi? Aby je výprava bavila a ještě jim něco přinesla? Pak je právě pro vás určený nový průvodce Plzeň a okolí pro děti. Kniha přináší popis 400 míst, kam se můžete s dětmi vydat na výlet v Plzni a jejím okolí – k historickým památkám, přírodním zajímavostem, místům, která se zapsala do dějin nebo jsou prostě jen turisticky krásná a atraktivní.

Blog
Před 4 roky
REGIONPLZEN.CZ

Vyšla kniha „Tajemství šumavských vod II.“

Nová publikace se věnuje dvěma šumavským řekám – Vltavě a Otavě a jejich významným přítokům – mimo jiné Vydřímu potoku, Řasnici, Studené Vltavě, Rýžovnímu potoku, Losenici či Zlatému potoku. Jedna kapitola je věnovaná Schwarzenberskému kanálu.

Blog
Před 5 roky
REGIONPLZEN.CZ

Vyšel rodinný průvodce PLZEŇ A OKOLÍ PRO DĚTI

Také každý volný den přemýšlíte, kam vyrazíte s dětmi? Aby je výprava bavila a ještě jim něco přinesla? Pak je právě pro vás určený nový průvodce Plzeň a okolí pro děti, který vyšel v těchto dnech. Kniha přináší popis 400 míst, kam se můžete s dětmi vydat na výlet v Plzni a jejím okolí – k historickým památkám, přírodním zajímavostem, místům, která se zapsala do dějin nebo jsou prostě jen turisticky krásná a atraktivní.

1 0

Blog
Před 5 roky
REGIONPLZEN.CZ

Vyšla nová kniha unikátních fotografií PŘÍBRAM V PROMĚNÁCH ČASU plzeňského nakladatelství Starý most

Příbram se může pochlubit po několika letech novou knižní publikací. Výjimečné dílo plné dobových fotografií pod názvem „Příbram v proměnách času“ vytvořil příbramský pedagog a spisovatel Josef Fryš. Představení knihy proběhlo včera 17. května v obchodním centru Skalka v Příbrami. Hostem této významné události byl i starosta města Příbram Jindřich Vařeka.

Blog
Před 5 roky
REGIONPLZEN.CZ

Vyšla nová kniha Ryan Hollweg SRDCE A PĚSTI

Nakladatelství a vydavatelství Starý most vydalo knihu o oblíbeném plzeňském hokejistovi Ryanu Hollwegovi. Autorem biografické knihy, která na 192 stranách představuje Hollwegův dosavadní život a sportovní kariéru, je Lucie Mužíková. Kniha obsahuje 170 fotografií z mládí i součastnosti.

Blog
Před 6 roky
REGIONPLZEN.CZ

Nechte se pozvat na Šumavu a poznejte TAJEMSTVÍ ŠUMAVSKÝCH VOD

Nakladatelství Starý most vydalo právě knihu Tajemství šumavských vod I., která volně navazuje na úspěšnou řadu knih Tajemství šumavských vrcholů I. a II., které zvaly návštěvníky Šumavy na padesát nejkrásnějších šumavských vrcholů.

Blog
Před 6 roky
REGIONPLZEN.CZ

listopad 2015
Přidal se na portál

REGIONPLZEN.CZ