ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Rozsáhlá oprava tramvajové trati na Koterovské ve středu startuje

Rozsáhlá rekonstrukce tramvajové trati, zastávek, komunikace i chodníků a inženýrských sítí v Koterovské ulici na Slovanech začíná ve středu 27. září 2023. Stavba a s ní spojená dopravní omezení jsou naplánovány tak, aby začaly po skončení oprav mostu Milénia.

0

Včera

Planá, Brod. Pro zvířecí záchranáře začíná sezona úprav čapích hnízd

Rekonstrukcím, úpravám a údržbě hnízd čápů bílých se v rámci projektu druhové ochrany věnují plzeňští zvířecí záchranáři již od roku 1994. Za tu dobu řešili, snižovali, upravovali, odlehčovali, ale i postavili přes 350 hnízd a hnízdních podložek pro čápy bílé i černé.

0

Včera

Obyvatelé Merklína bojují za oblíbeného doktora

Téměř 500 lidí už podepsalo petici. Jejím cílem je, aby si mladý lékař mohl v rodné obci otevřít soukromou praxi.

0

Včera

Psychiatrická nemocnice v Dobřanech ušetří za energie deset milionů ročně

Psychiatrická nemocnice v Dobřanech dokončila projekt Energetické úspory se zárukou (EPC) za více než 332 milionů korun.

0

Včera

Jízdní řád 2024: mezi Prahou a Plzní se prodlouží doba jízdy

V mezinárodním jízdním řádu Českých drah pro rok 2024 se rozšíří nabídka spojů k našim sousedům. V plánu je více spojů do Polska, četnější bude spojení z Moravy do Vídně a častěji pojede druhý pár vlaků Praha – Vídeň přes Tábor a změny se dotknou noční dopravy.

0

Před 2 dny

Veletrh cestovního ruchu ITEP přilákal 12 tisíc návštěvníků

Letošní ročník veletrhu cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP přinesl návštěvníkům novou dimenzi zážitků a tři dny nabité programem. Hlavní i doprovodný program byl určen nejen cestovatelům, na své si přišly i děti a školy.

0

Před 2 dny

Ministr životního prostředí Per Hladík představil v Plzni dotace na energetické úspory veřejných budov z Operačního programu Životní prostředí

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) nabídne v nových výzvách z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) další dotace na úspory energie ve veřejných budovách. Díky tomu školy, nemocnice, obecní úřady a další veřejné budovy získají finanční prostředky na komplexní zateplení, modernizaci vnitřního osvětlení nebo instalaci fotovoltaiky, oznámil dnes ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) na návštěvě Plzeňského kraje.

2

Před 2 dny

Plzeňskou kartu získají zdarma i děti s odkladem povinné školní docházky

Město Plzeň se rozhodlo usnadnit cestování městskou hromadnou dopravou rodinám s dětmi, které nenastoupily v září do prvních tříd základních škol a nezískaly zdarma Plzeňskou kartu.

0

Před 2 dny

Plzeň zmodernizovala počítačové sítě na základkách, u školek je v polovině

Stabilnější a rychlejší datové sítě ve svých základních a mateřských školách buduje Plzeň. Prostřednictvím Správy informačních technologií města Plzně (SITMP) dokončuje práce v poslední základní škole.

0

Před 2 dny

Karate klub TAMASHII - Rok za námi

V tomto roce úspěšně proběhly zkoušky na technické stupně, takže z některých „vejprničáků“ jsou již oficiální karatisté. Od září pokračujeme v přípravě na další technické stupně a intenzivněji se zaměříme na přípravu pro závodní činnost. Říká k fungování klubu sportovního karate prezident spolku Marek Bezděk.

12

Před 2 dny

V Tachově žijí rekordní počty cizinců

Blíží se k polovině populace. Může za to blízkost dálnice D5 a u ní stojící průmyslová zóna Nová Hospoda.

0

Před 2 dny

Prazdroj láká jako místo se zázemím nejen pro vánoční večírky

Najít to správné místo pro konání vánočního večírku je každoroční výzva. Letos vám ji pomohou zdolat v pivovaru Plzeňský Prazdroj. K pronájmu nabízejí hned několik historických i moderních prostorů.

0

Před 3 dny

Nový bytový dům na náměstí Emila Škody bude prvním krokem k proměně lokality

Nový dům s více než 60 byty o dispozici 2+kk a 3+kk připravuje město Plzeň na náměstí Emila Škody. Objekt dotvoří a uzavře stávající blok domů, přičemž se stane součástí východní strany „nového náměstí Emila Škody“.

0

Před 3 dny

Projekt krajů Čtyřmezí: Nové autobusové linky i uznávaní tarifů

Středočeský kraj ve spolupráci s kraji Ústeckým, Plzeňským a Karlovarským, jejich organizátory veřejné dopravy a svazkem obcí ODORAK odstartovaly projekt společné, mezikrajské, dopravní obslužnosti Čtyřmezí.

0

Před 3 dny
Nová Škoda Kamiq - Akční modely Fresh