ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Život v Domově pro seniory Clementas se vrací do normálu

Dvaaosmdesátiletý Karel Šnour, klient domova pro seniory Clementas v Janovicích, nastoupil do domova začátkem tohoto roku, do té doby se o něj starala rodina.

0

Dnes

Prostory volnočasového střediska Radovánek prošly rekonstrukcí

Prostory střediska volného času Radovánek v Pallově ulici prošly řadou oprav a rekonstrukcí. Od roku 2015 prošly zásadními opravami střechy obou budov, rozvody elektřiny, vytápění, sociální zázemí, schodiště i další prostory.

0

Dnes

Přístavba 55. mateřské školy byla otevřena

Jedna z největších investičních akcí centrálního plzeňského obvodu, přístavba 55. mateřské školy v Mandlově ulici, byla slavnostně uvedena do provozu.

0

Dnes

V kraji nás ubylo kvůli covidu, více obyvatel má jen Plzeň-sever

Počet obyvatel v kraji v 1. čtvrtletí 2021 poklesl o 630 osob. Na zvýšeném počtu obyvatel se podílel pouze přírůstek stěhováním, počet zemřelých byl dvojnásobně vyšší než počet narozených.

0

Dnes

Zuzana Houdková povede od září 17. ZŠ a MŠ Plzeň

Rada města Plzně schválila, že od 1. září 2021 povede 17. základní školu a mateřskou školu Plzeň, sídlící v Malické ulici, Zuzana Houdková.

0

Dnes

Vzpomínky pamětníků z Plzně ožijí díky audio a video reportážím žáků ZŠ

Ve úterý 22. června od 15 hodin se v prostorách Staré synagogy uskuteční slavnostní prezentace projektu Příběhy našich sousedů.

0

Včera

Nová lávka u Kameňáku se v pondělí otevře cyklistům a pěším

V Plzni u Kamenného rybníka se otevře nová lávka. Od pondělí 21. června bude sloužit cyklistům a pěším. Vede přes rozšířenou frekventovanou silnici na Most a železniční trať do Žatce.

0

Včera

Oprava od pondělka uzavře plzeňskou Folmavskou ulici

Folmavskou ulici, jednu z frekventovaných komunikací na Borských polích, čeká oprava. Od pondělí 21. června do konce srpna tak bude motorová doprava odkloněna na objízdnou trasu, která se s postupujícími pracemi na stavbě bude zkracovat.

0

Včera

Prazdroj vyzývá: Staňte se mistrem čepování piva!

Existuje škola, do které žáci chodí dobrovolně, rádi a ze které se jim mnohdy ani nechce domů. Najdete ji v pivovaru Plzeňský Prazdroj.

0

Před 2 dny

Plzeň žádá cyklisty: Nahlaste problémová místa ze svých cest po městě

Doba pandemie koronaviru přinesla nárůst cyklistické dopravy. I ve městech a obcích, které nelze pokládat historicky za cyklistické, počet cyklistů i uživatelů koloběžek a segwayů stále vzrůstá.

0

Před 2 dny

Pedagogové a zaměstnanci plzeňských škol získali ocenění

Město Plzeň ocenilo výjimečné pedagogy a zaměstnance svých základních a mateřských škol. Uděleny byly též ceny mecenáš školství a profesionál ve svém oboru byl uveden do síně slávy.

0

Před 2 dny

Zástupci vedení kraje se sešli se zaměstnanci Sušické nemocnice

Hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová se v doprovodu náměstka  pro oblast ekonomiky, investic a majetku Pavla Karpíška setkala s vedením a zaměstnanci Sušické nemocnice.

0

Před 3 dny

Na koupalištích v kraji se rozbíhá sezona, komplikují ji testy

Provozovatelé mají ale obavy z prázdnin. Děti totiž nebudou chodit do školy, kde jsou pravidelně testovány.

0

Před 3 dny

Soutěž Kraje pro bezpečný internet zná vítězné školy

Na krajském úřadě byly vyhlášeny výsledky 7. ročníku projektu zaměřeného na kybernetickou bezpečnost Kraje pro bezpečný internet 2020.

0

Před 3 dny
cestuj kraj covid ockovani