ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Porodnost v Plzeňském kraji loni prudce klesla

Potvrzují to všechny porodnice. Podle lékařů za tím může stát nejistota lidí, tedy covid, ekonomická krize i válka na Ukrajině.

0

Dnes

Jak kyslíkové hyperbarické komory a hypoxické stany prospívají zdraví?

Hyperbarická oxygenoterapie je stejně přirozená jako dýchání a jedná se o neinvazivní metodu s velmi vzácným počtem vedlejších účinků a kontraindikací. Odborný e-shop SZO.cz nabízí hned 4 typy hyperbarických komor.

0

Dnes

Plzeň přispěje na volnočasové aktivity dětí a mládeže

Celkem 430 tisíc korun rozdělí město Plzeň na výchovně vzdělávací aktivity a smysluplné trávení volného času dětí a mládeže.

0

Dnes

Rokycanům a Oseku uleví nová silnice od D5 na severní Rokycansko

Kraj chce vybudovat novou silnici, která z oblasti odvede tisíce aut. Povede od sjezdu z dálnice D5 na severní Rokycansko.

0

Dnes

Vybavte toalety s e-shopem Sunexclean.cz a značkou Losdi

Regionální dodavatel s vybavením pro úklid, hygienu a gastro Sunexclean.cz nabízí kvalitní produkty Losdi, se kterými vybavíte každou toaletu.

0

Dnes

TOP 09 v Besedě plesala a pomáhala už po jedenácté

Členové a příznivci TOP 09 se v sobotu sešli v Měšťanské besedě v Plzni na tradičním reprezentačním plesu TOP 09 Plzeňského kraje.

0

Včera

Západočeská univerzita zve na Den otevřených dveří

Všech devět fakult Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) se po roce opět představí zájemcům i zájemkyním o vysokoškolské studium.

0

Včera

Nadace ČEZ opět otevírá i v kraji grant Oranžový přechod

Čím lépe je chodec vidět, tím menší riziko nehody. Správné a dostatečné osvětlení přechodů pro chodce pomáhá výrazně zvyšovat bezpečnost zejména pro děti a seniory.

0

Před 2 dny

Žáci s handicapem budou jezdit do školy v Merklíně mikrobusem

Celkem 200 000 korun poskytne Plzeňský kraj na dopravu handicapovaných žáků do školy a zpět. Rozhodla o tom Rada Plzeňského kraje na svém jednání v pátek 20. ledna 2023.

0

Před 2 dny

Opuštěná železniční trať z Plzně do Chrástu se změní v cyklostezku

Asi 7,5kilometrový úsek přestal vlakům sloužit v roce 2018, kdy byl zprovozněn tunel Ejpovice. Stavba by mohla začít ještě letos.

0

Před 2 dny

Ledovec oslavil 22. narozeniny a zve na akce včetně svíčkování

22. ledna 2023 Ledovec oslavil své 22. narozeniny. Původně šlo o malé rodinné uskupení, které se ve svém domě v Ledcích na Plzeňsku rozhodlo žít komunitní formou života s lidmi s duševním a mentálním handicapem.

0

Před 3 dny

Fotbalisty plzeňské Košutky vyhnali ze hřiště divočáci

Mladí i dospělí amatérští sportovci si do míče na domácím trávníku kopnou nejdříve na podzim. Klub shání peníze na opravu rozryté plochy i její zabezpečení.

0

Před 3 dny

Plzeň poskytne sportovním akademiím 14 milionů korun

Sportovní akademie působící v regionu získají finanční podporu od města Plzně. V rámci individuálních neinvestičních dotací jim město z rozpočtu odboru sportu rozdělí celkem 14 milionů korun na provoz v roce 2023.

0

Před 3 dny

ČEZ Distribuce přijala opatření pro zdárný průběh prezidentských voleb

Společnost ČEZ Distribuce, která působí na území 11 krajů, přijala opatření, díky kterým by měl být zajištěn zdárný a bezproblémový průběh volby prezidenta České republiky.

0

Před 3 dny
Eastwood Symphonic