ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Západní okruh Plzně je v provozu rok, čekají ho změny

Mezi ty velké patří přestavba okružní křižovatky U Makra.

0

Dnes

Plzeň rozšíří oblast placeného parkování - okolo zimáku i na Roudné

Řidiči začnou letos platit v okolí zimního stadionu nebo na dalších místech Roudné. Cílem je zlepšit situaci rezidentů.

0

Dnes

Budoucí sestry z Německa dělají praxi v pediatrické péči v Domažlicích

Domažlická nemocnice začala poskytovat praxi německým studentkám oboru praktická sestra. Děje se tak na základě smlouvy o zajištění praktické výuky.

0

Včera

Do Moving Station se chystá programátorský Aimtec Hackathon. Bude pomáhat

„Když kód pomáhá” je už podruhé podtitulem tradiční plzeňské akce, na které se programátorské týmy budou snažit navrhnout aplikace nebo vytvořit řešení na podporu konkrétních osob žijících s handicapem.

0

Včera

Kamionoví dopravci nesouhlasí se zákazem parkování v Plzni

Město ho chystá pro vozy nad dvanáct tun. Platit má od července.

0

Včera

Plzeňský biskup Tomáš Holub navštívil pacienty a odsloužil mši za nemocné a trpící

U příležitosti Světového dne nemocných, který připadá na polovinu února, navštívil Domažlickou nemocnici plzeňský biskup Tomáš Holub. Během dvouhodinové návštěvy obešel oddělení následné péče, interní a chirurgii, kde se setkal se zhruba patnácti pacienty.

0

Včera

Plzeň podpoří organizace pomáhající lidem v nouzi

Město Plzeň prostřednictvím Odboru dostupného bydlení a sociálního začleňování vyhlásilo dotační program s názvem Aktivity v oblasti sociálního začleňování 2024.

0

Před 2 dny

Na Plzeňsko už se vrátili první čápi

Nepřiletěli z Afriky, ale zřejmě z Německa. Několik čápů také v posledních letech kraj vůbec na zimu neopouští.

0

Před 2 dny

Dotace v Plzni pomohou majitelům kulturních památek

Radní města Plzně na svém zasedání ve čtvrtek 15. února schválili vyhlášení dotačního programu Zachování a obnova kulturní památky na území statutárního města Plzně pro rok 2024. Cílem je pomoci majitelům v jejich snaze zachovat a obnovovat kulturní památky.

0

Před 3 dny

NHL v Praze: České hvězdy válčí v říjnovém souboji!

V říjnu se do Prahy vrátí zápasy NHL mezi kluby New Jersey Devils a Buffalo Sabres, lákající české fanoušky díky současným českým hráčům a historickým vazbám na české legendy. Zápasy v Praze představují ekonomickou příležitost pro metropoli, organizátory zápasů a fanoušky.

0

Před 3 dny

Plzeň mění v centru stovku laviček

Nové jsou ukotvené a s ocelovým středovým pásem jako opěrkou pro loket. Cílem je na náměstí Republiky a v sadovém okruhu znemožnit povalování.

0

Před 3 dny

Debata Domestiků: Otevřená diskuse o Paliativní medicíně

Veřejnost je srdečně zvána k účasti na debatě o paliativní medicíně, která se uskuteční dne 27. února 2024 na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Tato významná událost přinese osvětlení tématu paliativní péče prostřednictvím otevřené diskuse mezi odborníky a veřejností.

5

Před 3 dny

Jak v zimních měsících neprochladnout při práci venku?

Pokud pracujete přes zimní měsíce venku, můžete se často potýkat s nepříznivým počasím. To může být nepříjemné obzvláště, pokud nemáte vhodné oblečení a doplňky. Pro vaše zdraví je důležité, aby tělo zůstalo v teple a v suchu. Jak toho dosáhnout? Na to se podíváme v dnešním článku.

10

Před 3 dny

Plzeň vypisuje výběrové řízení na obsazení ředitelů dvou základních škol

Město Plzeň hledá nové ředitele dvou základních škol. Jedná se o 2. základní školu ve Schwarzově ulici na Borech a 22. základní školu v ulici Na Dlouhých na Doubravce.

0

Před 4 dny
ČNSO studio