ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Plzeň podpořila programy prevence rizikového chování a mediální výchovu

Celkem 600 tisíc korun putuje do základních škol na území krajské metropole od města Plzně, a to na program Podpory primární prevence rizikového chování a mediální výchovu.

0

Včera

Katedrála sv. Bartoloměje se otevře po třech letech rekonstrukce

Katedrála sv. Bartoloměje po třech letech otevře své brány veřejnosti. Program k jejímu otevření od 2. do 6. června nabídne koncert varhaníků tří katedrál, Plzeňské filharmonie nebo opery Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni.

0

Včera

Špičák otevírá bikepark, rozjede se lanovka

Novinkou letošního léta je možnost online nákupu veškerého sortimentu a služeb přes e-shop (např. jízdenek, zapůjčení kol s rezervací, kurzů v bikerské škole atd.)

0

Před 2 dny

Kraj má nejvíc naočkovaných lékařů

Na svém pátečním jednání krajský krizový štáb zhodnotil uplynulé období, kdy během března Plzeňský kraj patřil k nejvíce zasaženým nákazou covid-19.

0

Před 2 dny

Voda v plzeňských řekách stoupla, město nabádá lidi k opatrnosti

Kvůli několikadennímu vytrvalému dešti stoupla hladina plzeňských řek a na řadě míst zalila louky, pěší cesty i cyklostezky.

0

Před 2 dny

Plzeň vybavila nanočističkami vzduchu další školy a školky

Město Plzeň vybavilo nanočističkami vzduchu další dvě mateřské a dvě základní školy. Nově využívají tato zařízení ve 21. MŠ na Slovanech a v 57. MŠ v Lobzích, ve 26. ZŠ na Borech a 31. ZŠ na Lochotíně.

0

Před 2 dny

Na volnočasové aktivity dětí a mládeže dá Plzeň 1,9 milionu korun

Plzeň podpoří volnočasové aktivity dětí a mládeže v oblasti výchovy a vzdělávání, v letošním roce na ně poskytne 1,9 milionu korun.

0

Před 2 dny

Most přes železniční trať v Lobezské ulici dostane nový kabát

Tento víkend od pátku 14. května cca 8.00 hodin do neděle 16. května do cca 20.00 hodin se pro dopravu uzavře most v Lobezské ulici u křížení s ulicemi Částkovou a Sušickou (v mapě).

0

Před 3 dny

Na Rokycansku a severu Plzeňska řádí hraboši

Začátkem roku počty přemnožených hlodavců poklesly. Teď ale opět rostou.

0

Před 3 dny

Hlavní plán TechToweru? Udržet chytré hlavy v regionu

Věž vysoká 32 metrů dala jméno ambicióznímu projektu města Plzně. Výstavba areálu TechToweru (tower = anglicky věž) na Světovaru je zhruba ve své polovině.

0

Před 3 dny

Covid způsobil v kraji v prvním čtvrtletí obrovský propad návštěvnosti

V Plzeňském kraji došlo v 1. čtvrtletí 2021 k razantnímu meziročnímu poklesu návštěvnosti i počtu přenocování, a to téměř o 90 %. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.

0

Před 3 dny

Zvířecí záchranáři kontrolovali a kroužkovali orly mořské na hnízdech

V průběhu posledního dvou týdnů provedli plzeňští zvířecí záchranáři kontrolu většiny jimi dlouhodobě sledovaných a monitorovaných hnízd orlů mořských.

0

Před 4 dny

Město podpoří cyklisty i Divadlo Pluto

Město Plzeň podpoří organizátory mezinárodní cyklistické akce Grand Prix West Bohemia, rekonstrukci plzeňského Bikeheart Centra cyklistiky i Divadlo Pluto.

0

Před 4 dny

Plzeň v době pandemie zintenzivnila pomoc lidem bez domova

Město Plzeň nastavilo opatření v době pandemie koronaviru, jehož primárním cílem bylo zajištění izolace a karantény pro lidi bez domova.

0

Před 4 dny
STK Nepomucká