ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Zvířecí záchranáři hledají projektanta a psychologa. Pomozte

Plzeňští zvířecí záchranáři nutně potřebují další dva specialisty do svého týmu. A to zejména projektanta a psychologa či psychiatra na dva letošní klíčové projekty.

0

Dnes

Sulkov se má stát rájem vodáků, plánují tam umělý kanál

Sportovci chtějí v místě současného rybníka vybudovat umělý kanál. Trať pro závody ve sjezdu nebo slalomu na divoké vodě a také pro veřejnost bude dlouhá 350 metrů.

0

Dnes

Plánujete putování přírodou? Vintířovu stezku zdoláte v devíti dnech

Vintířova stezka je 160 km dlouhá poutní cesta střední obtížnosti, kterou lze zdolat v devíti denních etapách. Cesta vede Bavorským lesem a Šumavou.

0

Dnes

Smart akcelerátor. Kraj chce rozvíjet potenciál talentovaných žáků

Plzeňský kraj je inovativním regionem, jehož rozvoj řídí Regionální inovační strategie. Proto spolupracují sféry vzdělávacích institucí, start-upů, nadnárodních společností i místních rodinných firem. Teď se kraj zaměří na talentované žáky.

0

Dnes

Ježíšek z plzeňské fakultní nemocnice naděloval v Africe

V sirotčinci ve městě Bamako v západní Africe naděloval Ježíšek dárky s menším předstihem. Koncem listopadu 2021 na toto odlehlé místo dorazila z plzeňské fakultní nemocnice trička malovaná nejmenšími pacienty.

0

Včera

Stovky ortopedických operací odložil na Plzeňsku covid

Ve Fakultní nemocnici Plzeň čeká jen na endoprotézy více než tisíc lidí. Skluz se nepodaří dohnat snadno.

0

Včera

Rokycanská nemocnice postaví parkoviště pro 200 aut

Vzhledem ke stále větší vytíženosti Rokycanské nemocnice a také z důvodu plánované modernizace nemocnice i celého areálu a rozšiřování i zkomfortnění péče vznikne letos v areálu nemocnice nové velké parkoviště pro 200 aut.

0

Včera

Navzdory osudu. Shromáždění a výstava připomenou transport plzeňských židů

23. ledna 2022 od 13.00 hodin se ve Staré synagoze v Plzni uskuteční vzpomínkové shromáždění u příležitosti 80. výročí transportu plzeňských židů do Terezína.

0

Před 2 dny

Desítky kilometrů silnic neudržují v zimě silničáři v kraji

Vedou do obcí, kam se lidé dostanou po jiné trase. Jde většinou o silnice třetí třídy.

0

Před 2 dny

ZČU zve na Den otevřených dveří. Online i prezenčně

Západočeská univerzita v Plzni (ZČU) zve opět po roce všechny zájemce o vysokoškolské studium na Den otevřených dveří. Ten letošní se uskuteční ve středu 26. ledna od 9 hodin, a to hybridní formou.

0

Před 2 dny

Bezdomovci mohou na noclehárnu v Plzni nově se psy

Na dvoře vznikly dva kotce, další dva plastové boxy jsou uvnitř. Zaplatilo je město.

0

Před 2 dny

Špičák: podmínky výborné, začne stavba snowparku, o víkendu závody

Šumavský Ski & Bike má aktuálně na sjezdovkách 50 až 70 cm technického sněhu v kombinaci s přírodním, mimo ně pak leží 25 – 30centimetrů přírodního.

0

Před 3 dny

Do služeb kritické infrastruktury v Plzni omikron zatím nezasahuje

Žádný výpadek kvůli sílící vlně omikronu zatím nezaznamenávají klíčové podniky v Plzni, jež patří do takzvané kritické infrastruktury.

0

Před 3 dny

Ve skleníku zoo kvete žlutá Austrálie

Na Jižní polokouli je léto a mnoho rostlin je v plném květu. Aby se i návštěvníci plzeňské zoologické a botanické zahrady mohli pokochat jejich krásou, jsou letos poprvé vystaveny rozkvetlé rostliny Austrálie, Chile či Nového Zélandu ve skleníku Svět sucha.

0

Před 3 dny
Lite Plzeň