ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Cenu 1. června získal novinář, diplomat a disident Luboš Dobrovský in memoriam

Český novinář, diplomat a disident Luboš Dobrovský získal ve čtvrtek v Plzni Cenu 1. června, a to in memoriam.

0

Dnes

Čisté technologie ze Švýcarska zaplnily plzeňský TechTower

Špičkové strojírenství a elektrotechnika, progresivní IT, kreativní přístup a využití obnovitelných zdrojů energie. To ve spojení s tradičním provázáním vědy a výzkumu s výrobou činí ze Švýcarska světového lídra v oblasti čistých technologií.

0

Dnes

Plzeňský kraj zviditelňuje podporu pěstounské péči. I s Andreou Verešovou

Podpora pěstounství v Plzeňském kraji získává nový rozměr. Kvůli dlouhodobému nedostatku pěstounů se vedení kraje rozhodlo připravit zcela novou kampaň.

0

Dnes

Plzeňský kraj naváže užší partnerství s Francií

Inspirativní a věcná diskuse v oblasti zahraniční spolupráce se ve středu konala na v budově Krajského úřadu Plzeňského kraje.

0

Dnes

Černice zvou na Noc kostelů, Dětský den i na pouť

Osmý plzeňský obvod Plzeň Černice připravil na první polovinu června pro své obyvatele i návštěvníky tři již tradiční akce – na pátek 2. června Noc kostelů, na sobotu 3. června Dětský den a na sobotu 10. a neděli 11. června Pouť sv. Antonína.

0

Dnes

Otevřený dopis architektů kvůli rekonstrukci městských lázní podpořily profesní komory

V dubnu letošního roku několik desítek plzeňských architektek a architektů zveřejnilo otevřený dopis hejtmanovi a zastupitelům Plzeňského kraje, v němž podepsaní apelovali na vedení kraje.

0

Včera

Na Trojce začalo finále Dopravní výchovy mateřských škol

Finále dopravní výchovy předškolních dětí mateřských škol odstartovalo. Svoje znalosti si na dopravním hřišti 33. základní školy tento týden vyzkouší v praxi děti ze všech mateřinek třetího městského obvodu.

0

Včera

Babylon na Domažlicku se dočká obchvatu

Obec u hranic s Německem má jeho první skici už od roku 1990. Mezinárodní silnice z Plzně na Folmavu je přitom místem vážných nehod.

0

Včera

Policejní pořádková jednotka dostane defibrilátory

Rada Plzeňského kraje schválila nákup 3 kusů defibrilátorů pro speciální pořádkovou jednotku Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje v hodnotě do 130 000 Kč včetně DPH.

0

Včera

Antracitové hliníkové oplocení z vodorovných planěk v Rokycanech

Představujeme Vám další typ hliníkového oplocení, který jsme pro našeho zákazníka realizovali v Rokycanech. Jde o hliníkový plaňkový plot P6, kde výplň tvoří plaňky situované vodorovně.

6

Včera

22. ZŠ v Doubravce se dočkala úpravy prostoru před hlavním vchodem

Prostor před hlavním vchodem do 22. základní školy prochází celkovou revitalizací. Součástí projektu je také úprava hlavního vchodu, který bude nově zastřešen.

0

Před 2 dny

Na ZUŠkách v kraji frčí kytara a klavír

Hra na kytaru a klavír. To jsou obory, o které je největší zájem na základních uměleckých školách v Plzeňském kraji. Ředitelé pro příští školní rok chtějí zdražovat co nejméně.

0

Před 2 dny

Přednáška ve FN Plzeň se tentokrát zaměří na cukrovku

Na šestý seminář z cyklu Zdraví máme jen jedno zve veřejnost Fakultní nemocnice Plzeň. Tentokrát se zaměří na komplexní chronické onemocnění – cukrovku.

0

Před 2 dny

Z Tachova zmizel kontroverzní automat na kratom

U autobusového nádraží si v něm mohli koupit přípravek k tišení bolesti obsahující opiáty i malé děti. Trnem v oku byl hlavně rodičům.

0

Před 2 dny
weby uniweb