ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Špičák láká na výborné podmínky

Výborné podmínky pro lyžování panují i nadále na šumavském Špičáku. Areál v tomto týdnu ještě na některých pasážích využíval technické zasněžování, které ale bude o nastávajícím víkendu už vypnuté.

0

Dnes

Novela zákona obrala některé pěstouny o tisíce

Týká se to těch, kterým děti nevybral daný kraj, ale které si vybrali oni sami. Řada případů je sporných.

0

Dnes

Kraj hledá cesty pro zlepšení zubní pohotovosti

Na společném jednání s městem Plzeň, Oblastní stomatologickou komorou Plzeň a EUC Klinikou Plzeň se Plzeňský kraj snažil ve středu 26. ledna 2022 nalézt cesty pro zkvalitnění zubní pohotovosti v kraji.

0

Dnes

Speciální škola v Merklíně získala 200 tisíc na dopravu handicapovaných žáků

Rada Plzeňského kraje schválila poskytnutí účelové dotace Základní škole speciální a Praktické škole Diakonie ČCE Merklín ve výši 200 000 Kč na podporu projektu „Doprava žáků s handicapem z domova do školy a zpět“.

0

Dnes

Techmania nabízí tábory na jarní prázdniny. Ještě je místo

Lektoři z Techmanie opět připravili pro své táborníky skvělou nabídku tematicky zajímavých příměstských táborů. Každý si tedy může vybrat zaměření podle toho, co ho nejvíce baví!

0

Včera

Krizový štáb: denní počty nákaz jsou nejvyšší za celou dobu pandemie

Denní počty nově zjištěných nákaz na území Plzeňského kraje na konci minulého týdne překonaly hranici 2000 případů za jeden den. Jsou tak nejhorší od začátku pandemie. Vyplývá to ze středečního jednání krizového štábu.

0

Včera

Židovská dívka Věra Kohnová bude mít v Plzni pamětní desku

Plzeň si koncem ledna připomněla smutné výročí transportů do koncentračních táborů. Jedním ze tří vypravených vlaků odjela i dvanáctiletá dívka Věra Kohnová, která ve svém deníku zachytila poslední měsíce života židovských obyvatel Plzně.

0

Před 2 dny

Covidu ve školách v Plzni přibývá, pomoci mají roušky při výuce

Za každou cenu udržet výuku. To je cíl řady plzeňských škol. Aby nemusely posílat celé třídy do karantény, nasadí všechny děti i učitelé roušky nebo respirátory.

0

Před 2 dny

Hasiči, kultura sport atd. Kraj rozdělí na dotacích 667 milionů

Na svém pondělním jednání schválila Rada Plzeňského kraje další dotační tituly pro letošní rok. Na tyto peníze mohou dosáhnout obce, dobrovolnické spolky a sdružení, školy, příspěvkové organizace, sportovní oddíly, ale i občané.

0

Před 2 dny

Koronavirus brzdí odhalování rakoviny plic

Od letoška mohou praktičtí lékaři oslovovat silné kuřáky nad 55 let a posílat je na bezplatné vyšetření. Praktici nejen na Plzeňsku jsou teď ale zavaleni covidovými pacienty.

0

Před 2 dny

Tip na valentýnský dárek: Kisseláč Meruňka z minipivovaru Proud

Co se stane, když se meruňka zamiluje do piva? Vznikne Kisseláč Meruňka – pivo, které je v každém doušku neodolatelné, tak jako polibek s chutí po meruňkách.

0

Před 3 dny

V Plzni končí velké čistírny oděvů

Podniky v nákupních centrech zavřely. Klienty jim sebral covid.

0

Před 3 dny

Na bezpečnost dohlíží ve FN Plzeň přes 400 kamer

Nelehký úkol zajistit bezpečnost v celé Fakultní nemocnici Plzeň, kudy denně prochází velké množství lidí, má Bezpečnostní velín, který je řízen Oddělením bezpečnosti FN Plzeň.

0

Před 3 dny

Na Plzeňsku přibývá dobíječek elektromobilů

V kraji je už 156 nabíjecích stojanů na čtyřiceti místech. Jen ČEZ jich dnes provozuje šestkrát víc než před čtyřmi lety.

0

Před 3 dny
netConcert