ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Sportmanie Plzeň 2022 se stěhuje do Škoda sport parku v Doudlevcích

Letošní srpen bude v Plzni tradičně ve znamení sportu. Od 20. do 28. srpna se uskuteční už sedmý ročník populární Sportmanie. Největší změnou bude tentokrát místo konání.

0

Dnes

Do Plzně se sjíždí elita kybernetických specialistů, utkají se o titul etického hackera

Pět desítek nejlepších etických hackerů z České republiky změří ve čtvrtek 19. května své síly ve finále šestého ročníku Národní soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti, které se letos premiérově odehraje v západočeské metropoli.

0

Dnes

Zakázkové Truhlářství Zajda ze Stříbra si hravě poradilo s náročnou rekonstrukcí prvorepublikového bytu v Mariánských Lázních

Příběh pana Zajíčka, který v roce 1992 založil svou truhlářskou firmu na základě svých vydřených zkušeností a byl zároveň svým jediným zaměstnancem, vás musí zaujmout. Dnes běžně provádí parádní rekonstrukce různých nemovitostí, se kterými by si leckterá firma neporadila. Obdiv mu patří i z toho důvodu, že se nevzdal a dokázal vše, co si zamanul jeho podnikatelský duch.

0

Dnes

Zastupitelé Plzně podpořili projekty, které přispívají k ochraně přírody

Zastupitelé města Plzně schválili poskytnutí dotací z Fondu životního prostředí na projekty, které přispějí k ochraně životního prostředí.

0

Dnes

Návštěvníci Plzně si mohou udělat radost kolekcí Kašny ze zlata

Nabídka dárků a suvenýrů z Plzně se rozšířila o novou autorskou černo-zlatou kolekci Kašny ze zlata, která prezentuje jeden z nejvýraznějších novodobých prvků centra města, trojici zlatých kašen od architekta Ondřeje Císlera.

0

Včera

Zvířecí záchranáři kroužkovali v kraji sovy. Na hnízdě byla i trojčata!

Letošní sezóna je v plném proudu a není den, aby plzeňští zvířecí záchranáři nebyli v terénu. Každoroční monitoring, výzkum a kroužkování sov proběhlo i o tomto víkendu.

0

Včera

V Bärnau vznikne přírodní eko-osada s využitím know how středověkého stavitelství

Usazením žulového kamene byl v pondělí 16. května zahájen projekt stavby přírodní osady Bärnau a zároveň i Jarní společenské setkání na Zlaté cestě zástupců z oblasti politické, hospodářské a těch, kteří se dnes věnují přeshraniční spolupráci.

0

Včera

Téměř dvěma miliony podpoří Plzeň volnočasové aktivity dětí a mládeže

Částkou 1,9 milionu korun podpoří město Plzeň volnočasové aktivity dětí a mládeže v oblasti výchovy a vzdělávání v letošním roce. Neinvestiční dotace získá celkem 89 subjektů.

0

Včera

Poliklinika AGEL Plzeň organizovala jarní sbírku šatstva pro potřebné

Poliklinika AGEL Plzeň ve spolupráci s Nadací AGEL organizovala jarní sbírku šatstva. Zaměstnanci polikliniky mohli přispět zachovalými, ale i novými věcmi, které vyřadili ze svého šatníku.

0

Včera

Učitelé v kraji: Druhý cizí jazyk by měl být volitelný

Druhý cizí jazyk na základních školách by měl být jen volitelný. Shodují se na tom učitelé v Plzeňském kraji. Jde o reakci na reformu chystanou ministerstvem, která by povinnost druhého jazyka od 7. třídy zrušila.

0

Včera

Prima Fresh festival do pivovaru doveze oscarové delikatesy a živé koncerty

Dočasný azyl našel letošní Prima FRESH festival v areálu Plzeňského Prazdroje. Co ale zůstává, je pestrá nabídka gastronomických zážitků, Zdeněk Pohlreich, pivovary a vinařství, novinkou roku 2022 jsou živé koncerty.

0

Před 2 dny

Košutka hostí krajské Sportovní hry seniorů

Deset unikátních disciplín a patnáct týmů z celého kraje – tak budou vypadat Sportovní hry seniorů Plzeňského kraje 2022, které se uskuteční 17. května v hokejbalové hale v Plzni na Košutce. Akce odstartuje v 9 hodin.

0

Před 2 dny

Kraj je připraven pomoci Sušické nemocnici

„Na základě jednání s vedením města Sušice je Plzeňský kraj okamžitě připraven pomoci sušické nemocnici,“ sdělil po svém setkání se starostou města Sušice Petrem Mottlem hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

0

Před 2 dny

Subaru představuje svůj první elektromobil, robustní a prostorné SUV Solterra

Subaru představuje svůj první elektromobil, robustní a prostorné SUV Solterra vyvinuté ve spolupráci s Toyotou. Zákazníkům nabídne dlouhý dojezd při rozumné hmotnosti, pohodlné cestování, dobré jízdní vlastnosti i skutečné terénní schopnosti.

0

Před 2 dny
Let´s Remember Chet Baker