ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

České dráhy rozšíří služby pro rodiny. Západní expres nabídne dětské kino

Národní dopravce v novém jízdním řádu 2022 rozšíří počet vlaků s dětským kinem na 108 spojů. Více vlaků nabídne také vozy s vyhrazenými místy pro cestující s dětmi do 10 let.

0

Včera

Tachov dostane dotaci na nákup mamografu

Rada schválila a doporučila ke schválení krajskému zastupitelstvu poskytnutí individuální dotace 2,5 mil. Kč na nákup digitálního mamografického přístroje vč. diagnostické stanice městu Tachov.

0

Včera

A nebuďte smutnej, Vaňku! Plzeň si připomene desáté výročí úmrtí Václava Havla

V sobotu 18. prosince 2021 uplyne deset let od úmrtí prvního prezidenta České republiky Václava Havla. Letos v říjnu by také oslavil 85. narozeniny. Město Plzeň společně s Moving Station připravují vzpomínkové odpoledne.

0

Včera

Lidé z Plzeňska se vrhli na sousedské projekty. Nyní mohou získat granty

I v době mnoha omezení a karantén prokazují Češi svoji kreativitu a houževnatost. Namísto sezení doma se vrhli na zlepšování okolí, v němž žijí.

0

Včera

Firmy z kraje a Bavorska děkují Plzeňskému kraji za pomoc s očkováním zaměstnanců

Poděkování za pomoc při zajišťování očkování zaměstnanců firem, které působí v západočeském pohraničí, se dostalo hejtmance a předsedkyni Krizového štábu Plzeňského kraje Iloně Mauritzové.

0

Včera

Čtyřlístek umožní adventní setkávání klientů s rodinou

Městský ústav sociálních služeb města Plzně chce ve svém největším zařízení pobytových služeb v Domově se zvláštním režimem Čtyřlístek umožnit v době adventu navzdory koronaviru svým uživatelům návštěvy rodinných příslušníků.

0

Před 2 dny

Centrální obvod podpoří propagaci příběhu Věry Kohnové

Částku 15 000 korun věnuje centrální plzeňský obvod spolku, který zpracovává příběh talentované židovské dívky Věry Kohnové.

0

Před 2 dny

Plzeňský Prazdroj otevřel v Pivovarském muzeu Pivotéku

Unikátní Pivovarské muzeum v Plzni, které sídlí v původním právovárečném domě z 15. století, se rozrostlo o novou Pivotéku.

0

Před 2 dny

Plzeň inovuje výuku. Školáci se budou vzdělávat pomocí virtuální reality

Exkurze do vesmíru nebo nebezpečný pokus v hodině chemie. To jsou jedny z mnoha příkladů využití virtuální reality, která míří v pilotním projektu na plzeňské základní školy, konkrétně na Boleveckou základní školu a 14. základní školu v Doubravce.

0

Před 3 dny

Vojenský historický ústav pomůže Plzni. Třeba se Slavnostmi svobody

Vojenská technika na Slavnosti svobody, připomínka květnového povstání v Plzni i domácího odboje. Plzeň podepsala smlouvu o spolupráci s Vojenským historickým ústavem

0

Před 3 dny

Klatovy hostí putovní výstavu Stavba roku

Předposlední zastávkou putování panelové výstavy 40 staveb přihlášených do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2020 jsou prostory jezuitské koleje v Klatovech.

0

Před 3 dny

Děti v mateřských školách už mají mikulášskou nadílku

Plně naložená dodávka vyrazila z úřadu městského obvodu Plzeň 3, aby děti v mateřských školkách včas dostaly tradiční mikulášskou nadílku. Za volant dodávky sedl starosta David Procházka a vedle něj 1. místostarosta Petr Baloun, kteří osobně dárečky rozvezli.

0

Před 3 dny

Plzeňská zoo má informační systém vybavený moderními technologiemi

Dva nové informační kiosky i tabule, aplikační platforma na počítání návštěvníků, environmentální stanice a také ampliony veřejného rozhlasu rozšířily informační systém Zoologické a botanické zahrady města Plzně.

0

Před 4 dny

Plzeň smutní. Zemřel její rodák Miroslav Zikmund

Ve věku 102 let zemřel ve středu 1. prosince 2021 plzeňský rodák, slavný cestovatel Miroslav Zikmund. Se svým přítelem Jiřím Hanzelkou byli cestovatelskými legendami.

0

Před 4 dny
ČNSO studio