ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Tramvaje se vrátily na nově rekonstruovaný úsek trati v ulici Terezie Brzkové

Modernizace tramvajové trati v ulici Terezie Brzkové v plzeňských Skvrňanech je dokončená. Oprava 300 metrů dlouhého úseku a přidružené stavební práce vyšly na 82 milionů korun.

0

Dnes

Slavnostní rozsvěcení stromu si vyžádá dopravní omezení v centru Plzně

První adventní neděle 3. prosince 2023 bude v Plzni patřit slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu na náměstí Republiky, jemuž předchází kulturní program.

0

Dnes

Květinářství v kraji hlásí nižší zájem o adventní věnce

Lidé šetří a častěji si vyrábějí vlastní. Velkou konkurencí je také internet.

0

Dnes

Na Doubravce se vánoční strom rozzáří v sobotu 2. prosince

Tradiční rozsvícení vánočního stromu se uskuteční v Plzni na Doubravce. V Habrmannově parku se smrk ztepilý rozzáří 2. prosince v 18 hodin. Samotnému rozsvícení bude předcházet doprovodný program, který začne v půl páté odpoledne.

0

Dnes

7 tipů, na které nezapomenout při zařizování kuchyně

Zařizování kuchyně může být vzrušujícím, ale také náročným úkolem. Ať už renovujete stávající prostor nebo budujete kuchyni od základů, existuje několik důležitých věcí, na které byste neměli zapomenout. Přinášíme vám sedm tipů, které vám pomohou vytvořit funkční a stylovou kuchyň.

4

Dnes

Soutěž robotických vozítek ROBO2023 hostila Plzeň

Celkem dvacet týmů z celé České republiky se utkalo v soutěži robotických vozítek ROBO2023, kterou hostil společenský sál SOU elektrotechnického Plzeň.

0

Dnes

U Košináře začne prodej vánočních stromků, naváže na něj prodej ryb

Správa veřejného statku města Plzně (SVSMP) zahájí už v sobotu 2. prosince tradiční prodej vánočních stromků z městských lesů v areálu sádek u rybníka Košináře. Naváže na něj prodej ryb určených na štědrovečerní stůl.

0

Včera

Kampaň Respektuj 18! v Plzni vyvrcholí velkými akcemi

Respektuj 18!, to je název informační kampaně, kterou již od roku 2013 pořádá město Plzeň společně s Plzeňským Prazdrojem a Centrem protidrogové prevence a terapie.

0

Včera

Na hladině Borské přehrady se v pátek rozzáří plovoucí strom

Vodní hladinu Borské přehrady opět ozáří vánoční strom ozdobený osmi metry světelných girland a hvězdami. Jeho slavnostní rozsvícení naplánoval třetí městský obvod na pátek 1. prosince.

0

Včera

Do Celoroční hry s Recyklohraním se zapojily také školy z Plzeňského kraje

Celkem 1 700 škol se v minulém školním roce zapojilo do Celoroční hry s Recyklohraním. V průběhu roku žáci a studenti ve školách plnili úkoly s environmentální tematikou a rovněž se zapojovali do sběru vysloužilého elektra, baterií, mobilů a tonerů.

0

Před 2 dny

Do ukončení hlasování o rozpočtu zbývá obyvatelům Trojky už jen několik dní

Velké finále projektu participativního rozpočtu Rozhodněte sami se blíží. Ve třetím městském obvodu své návrhy posílali občané letos poprvé. Celkem dorazilo 166 návrhů a postoupilo 33 realizovatelných. Veřejnost může posílat hlasy až do 1. prosince.

0

Před 2 dny

Hospic svatého Lazara bude mít Nový dům

Zástupci města Plzně, Plzeňského kraje a Biskupství plzeňského uzavřeli v pondělí 27. listopadu 2023 memorandum ve věci podpoření realizace projektu s názvem Nový dům pro Hospic svatého Lazara.

0

Před 2 dny

Kraj poslal Techmanii 14 milionů korun

Techmania Science Center patří mezi významné instituce neformálního vzdělávání v Plzeňském kraji. To, že má své pevné místo ve vzdělávací soustavě, potvrdilo také zastupitelstvo Plzeňského kraje.

0

Před 3 dny

Jak se starat o podložku na cvičení, aby vám dlouho vydržela

Podložka na cvičení je základním nástrojem pro mnoho forem aktivity, od jógy a pilates až po kruhové tréninky a strečink. Nejenže poskytuje pohodlný povrch pro cvičení, ale také pomáhá chránit klouby před tvrdými dopady či nárazy a poskytuje určitou míru izolace od chladné podlahy. Aby ale podložka dokázala plnit tyto funkce po delší dobu, je třeba se o ni správně starat.

0

Před 3 dny
Auto CB - Škoda service - Zimmí servisní prohlídka za akční cenu