ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Kulturní program při rozsvěcení stromků na Skvrňanech a Borech se ruší

S ohledem na zhoršující se epidemickou situaci a platná nařízení vlády ruší městský obvod Plzeň 3 kulturní program a mini trh při rozsvěcování stromečků na Skvrňanech a Borech.

0

Dnes

Na Borské přehradě pluje rozzářený vánoční strom

Čtyřmetrový vánoční strom se 1. prosince v 17:00 hodin rozsvítil na hladině Borské přehrady. Plovoucí světelná instalace je jedinou na území města Plzně. Vedení obvodu se inspirovalo vánoční výzdobou v zahraničí.

0

Včera

Respektuj 18! upozorňuje v Plzni na alkohol u nezletilých

Město Plzeň začátkem prosince znovu upozorňuje na problematiku pití alkoholu u nezletilých. Kampaň Respektuj 18! začíná 1. prosince 2021 v centru města, v sobotu 4. prosince vyvrcholí takzvaným Dnem Respektuj 18!

0

Včera

Krizový štáb zhodnotil covidovou situaci v kraji. Nemocnice ji zvládají

Krizový štáb Plzeňského kraje po týdnu opět zhodnotil covidovou situaci. Počet odhalených nových nákaz se podle informací KHS PK zpomalil a začíná pomalu stagnovat. I počet pacientů v nemocnicích se začíná stabilizovat, zatím však výrazně neklesá.

0

Včera

Plzeňský kraj hlásí velký zájem o očkování, osloví praktiky

Plzeň otevřela centrum bez registrace, v Klatovech se vakcinace vrátí do kulturního domu Družba. Vedení kraje požádá praktické lékaře a specialisty o pomoc.

0

Včera

Modernizace stanice Pačejov skončila, opravená budova se otevře do konce roku

Správa železnic v úterý slavnostně ukončila rekonstrukci stanice Pačejov na Klatovsku. Ta začala v červnu 2019 a zahrnovala optimalizaci přibližně 4,6 kilometru trati i kompletní přestavbu samotné stanice a blízké zastávky Kovčín.

0

Včera

Kraj schválil program na podporu protidrogové prevence

Rada Plzeňského kraje schválila vyhlášení dotačního titulu Program podpory projektů protidrogové prevence v Plzeňském kraji 2022 pro organizace realizující protidrogovou prevenci.

0

Před 2 dny

Od Západu nefouká? Do Plzně zavítá architekt Sládeček

Přednášková a diskusní série Od Západu nefouká? Plzeňští architekti zvou, která přibližuje a reflektuje současnou architekturu v Plzni i mimo ni, pokračuje třetím dílem již ve středu 1. prosince 2021 od 18 hodin v kreativní zóně DEPO2015.

0

Před 2 dny

Středisko Nad Nádražím - Belveder vstupuje do šesté společné zimy, zdraží o 15 %

Bezinfekčnosti v režimu očkování - test – prodělání nemoci (OTN) zde budou lyžaři prokazovat u kas. Kvůli zohlednění enormního růstu cen energií a dalších nákladů tady skipasy meziročně podražily o 15 %.

0

Před 3 dny

Soutěž Naše NEJ... z prázdnin pro pěstounské rodiny zná oceněné

Rada Plzeňského kraje vyhlásila již třetí ročník soutěže podporující a propagující pěstounství v našem kraji, tentokrát pod názvem „Naše NEJ... z prázdnin - fotografická a filmová soutěž pro pěstounské rodiny v Plzeňském kraji“.

0

Před 3 dny

Právnická fakulta Západočeské univerzity učí online

Vedení se tak rozhodlo kvůli sílící epidemii koronaviru a také proto, že charakter výuky to umožňuje. Dalších osm fakult zatím vyučuje prezenčně.

0

Před 3 dny

Letošní advent je červeno-zlatý

Jde o klasické vánoční barvy. Zákazníci květinářství v Plzni kupují dekorace ve velkém.

0

Před 3 dny

Kraj podpoří fungování Help linky společnosti Člověk v tísni

Rada schválila dotaci společnosti Člověk v tísni ve výši 120 000 Kč, a to na navýšení kapacity Help linky k Milostivému létu v Plzeňském kraji.

0

Před 3 dny

Nemocnice Plzeňského kraje uspěly v hodnotícím projektu

Nemocnice Plzeňského kraje dosáhly velkého úspěchu i v 16. ročníku celostátního hodnotícího projektu „Nemocnice ČR 2021“.

0

Před 3 dny
auto cb zima 2021