ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Loutková Doubravka u Skupovy Plzně nabídla představení, tvůrčí dílny i tanec

V rámci nejstaršího profesionálního divadelního festivalu v České republice mapujícího loutkářskou a alternativní scénu Skupova Plzeň se v sobotu uskutečnila na Habrmannově náměstí open air akce nazvaná Loutková Doubravka.

0

Dnes REGIONPLZEN.CZ

Oprava dálnice D5 u Rozvadova končí

V pondělí 17. 6. začnou práce na postupném odstranění dopravních omezení na zhruba osmi kilometrech D5 nedaleko Rozvadova, kde od začátku dubna probíhá oprava povrchu dálnice ve směru na hranice s Německem.

0

Dnes REGIONPLZEN.CZ

Sportmanie ovládne v srpnu park za OC Plaza, předznamená ji roadshow

Plzeň znovu zažije největší sportovní akci pro širokou veřejnost – Sportmanie Plzeň 2024 odstartuje v parku na levém břehu Mže za OC Plzeň Plaza v sobotu 17. srpna a potrvá do neděle 25. srpna.

0

Dnes REGIONPLZEN.CZ

Trojka vypisuje čtyřletý grant na významné kulturní akce

Významné kulturní a umělecké projekty mohou na Trojce získat grant rovnou na čtyři roky. Centrální obvod tak chce podpořit špičkové akce z oblasti performativního a audiovizuálního umění, které zde přispívají k rozvoji kulturního života.

0

Dnes REGIONPLZEN.CZ

Klatovští drůbežáři radí, jak na burger nebo hot dog na grilu

Pokud jste fanouškem grilování tak jistě víte, co všechno je potřeba pro dokonalý gurmánský zážitek zajistit! Nejde jen o značku grilu a grilovací um kuchaře, protože výslednou chuť a neopakovatelný zážitek z jídla, tvoří právě kvalitní suroviny.

0

Včera REGIONPLZEN.CZ

Na Šumavě žije několik desítek vyder

Jejich počty se zvyšují. Před padesáti lety jim přitom hrozilo vyhynutí.

0

Včera REGIONPLZEN.CZ

Ski&Bike Špičák je od soboty v provozu každý den

Otvírají se naučné stezky na ledovcová jezera i nová cyklistická trať „Uphill Špičák 1202“. Lanovka se rozjíždí o hodinu dříve - už v 9 ráno.

0

Včera REGIONPLZEN.CZ

Tatra sestavená studenty bude jezdit krajem

Již třetí automobil Tatra sestavili studenti krajských škol v rámci projektu Tatra do škol. V pátek byl slavnostně předán plně osazený vůz Tatra Phoenix Správě a údržbě silnic, která jej nasadí do provozu.

0

Včera REGIONPLZEN.CZ

Skupova Plzeň zve na víkend plný loutek a zábavy. I do parku

Mezinárodní festival Skupova Plzeň o víkendu vrcholí a nabízí bohatý program pro milovníky loutek i pro rodiny s dětmi. Hlavním lákadlem bude v sobotu 15. 6. Loutková Doubravka u Skupovy Plzně, den plný loutek pod otevřeným nebem.

0

Před 2 dny REGIONPLZEN.CZ

Lomeček má po opravě kabiny a zahajuje sezonu

Podvodní pozorovatelna v Lomečku se dočkala záchrany. Rekonstrukci vyhlášeného místa u Mrákova na Domažlicku podpořila veřejná sbírka. Sezona oficiálně odstartuje o víkendu.

0

Před 2 dny REGIONPLZEN.CZ

Košutečtí fotbalisté mají opravené hřiště. Zdevastovali ho divočáci

Fotbalový oddíl kopané TJ Plzeň Košutka ve čtvrtek 13. června 2024 slavnostně otevřel zrevitalizované hřiště ve Vinické ulici. Poté, co trávník fotbalistům na podzim roku 2022 rozryla divoká prasata, musel klub zajistit jeho úpravu a zabezpečení.

0

Před 2 dny REGIONPLZEN.CZ

Kampaň Respektuj 18! startuje. Deset let projektu připomene výstava v mázhauzu

Na problematiku konzumace alkoholu nezletilými už deset let upozorňuje projekt Respektuj 18! Společně se na něm podílí město Plzeň, Plzeňský Prazdroj a Centrum protidrogové prevence a terapie.

0

Před 2 dny REGIONPLZEN.CZ

Generali Česká pojišťovna a.s. nabízí své služby i v obci Horní Bříza

Využijte služeb Generali Česká pojišťovna a.s. na pobočce Horní Bříza! Nabízíme výhodné POJIŠTĚNÍ aut, domácnosti, staveb, penzijní připojištění, stavební SPOŘENÍ a také životní pojištění. Potřebujete vyřídit HYPOTÉKU, chcete investovat? Prodáváte nebo kupujete nemovitost? Máte zájem o REALITY? Se vším vám rádi pomůžeme.

3

Před 2 dny REGIONPLZEN.CZ

Bezdomovci v Plzni mají šanci opustit ulici

Centrální obvod pro ně upravil dvě chatky v bývalém autokempu. Další pár už žije v malém domku, který pomáhal postavit.

0

Před 2 dny REGIONPLZEN.CZ
Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese