Bruselská kancelář kraje bude v budově Britů

Evropská kancelář Plzeňského kraje bude nadále v bruselské budově partnerského britského regionu East Middlands, kde zástupci kraje sídlí od ledna 2006.


Evropská kancelář Plzeňského kraje bude nadále v bruselské budově partnerského britského regionu East Middlands, kde zástupci kraje sídlí od ledna 2006. Dohodl se na tom hejtman Petr Zimmermann s radním partnerského britského regionu Davidem Parsonsem.
"Naše původní dohoda o využívání kanceláře byla do konce letošního roku. Plánovali jsme, že od příštího roku už budeme působit v Českém domě. Jeho otevření se však zpozdilo," řekl Zimmermann. Předpokládá, že kraj se do nových prostor přestěhuje koncem léta 2007.
"Otevření společné budovy se zdrželo kvůli dosud neuzavřeným jednáním mezi Stálým zastoupení ČR při EU a subjekty, které v prostorách budou působit," uvedl nový vyslanec kraje v Bruselu Zbyněk Prokop. Plzeňský kraj, který patří k hlavním iniciátorům vzniku Českého domu, je podle něj připraven uzavřít smlouvu o pronájmu kdykoli.
Český dům vznikne v budově Trone 60 v Bruselu, která sousedí se stálým zastoupením v Carolyho ulici. Čtyři její patra si pronajalo ministerstvo zahraničních věcí, které odtud bude řídit akce související s českým předsednictvím Rady Evropy od ledna 2009. Nově by v těchto prostorách mělo působit i české velvyslanectví v Belgii a další subjekty, například České centrum, Svaz průmyslu a obchodu a kancelář Senátu. Sídla tam získají i bruselská zastoupení některých českých a moravských regionů.
Obě budovy mají výbornou polohu u centra města nedaleko Evropského parlamentu a Evropské komise. Poblíž se nachází královský palác, belgický parlament a vládní budovy. Velmi dobrá je i jejich dopravní dostupnost. Staví tam metro, přímé spojení je na letiště a na vlakové nádraží.


Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 20.12.2006 19:420 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq