ZPRÁVY Ekonomika Plzeň

Proměňte jarní večery díky kasinu Frumzi, plánování léta nebo knize v kouzelný čas

Jarní večery jsou stále ještě chladné, a tak je dobré mít vždy nějaký plán v případě, že by se vám ještě nechtělo posedávat v parku pod rozkvetlou třešní.

0

Před 4 dny REGIONPLZEN.CZ

Od začátku roku poklesla výstavba bytových projektů

Český stavební sektor zažil v prvním čtvrtletí 2024 pokles produkce o 4%. Pozemní stavitelství pokleslo o 7,4% a snížil se počet nových bytových projektů o 15,1%. Tato situace je způsobena nerovnováhou na trhu a válkou na Ukrajině, která zvyšuje ceny materiálů a snižuje počet pracovníků.

0

Před 4 dny Rebeka Schmidt

Ředitelství silnic a dálnic vybírá stavbaře obchvatu Plas

Na severu Plzeňska bude jeho součástí i nejvyšší most v Česku. Řeku Střelu překlene 87 metrů nad hladinou.

0

Před týdnem REGIONPLZEN.CZ

České dráhy počítají v Plzni se zřízením nové myčky

Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než 6 miliard Kč bude investováno do nových opravárenských hal a do jejich zásadních rekonstrukcí.

0

Před týdnem REGIONPLZEN.CZ

Urbanity Campus Tachov se zařadil mezi nejlepší udržitelné projekty

Prestižní cenu Sustainability Star 2024 od vědecké rady konference Czech & Slovak Sustainability Summit získal Urbanity Campus Tachov.

0

Před 2 týdny REGIONPLZEN.CZ

Na stavby a opravy státních silnic na Plzeňsku letos půjdou dvě miliardy

Největší část spolkne dokončení obchvatu Klatov. Otevřít by se měl letos v listopadu.

0

Před 3 týdny REGIONPLZEN.CZ

Rozvadov nebo Železná Ruda zchudnou

Mohou za to nová pravidla pro rozdělování peněz z hazardu. Právě příhraniční obce mají na svém území nejvíc kasin nebo heren.

0

Před 3 týdny REGIONPLZEN.CZ

Kraj hostil roadshow Český podnikatel jako součást evropského byznysu

Pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje Rudolfa Špotáka se v úterý 23. dubna v konferenčním sále Středního odborného učiliště elektrotechnického v Plzni konalo diskusní fórum.

0

Před 4 týdny REGIONPLZEN.CZ

Nájemné bydlení zdražuje

Nájemné byty v Praze a dalších krajských městech se v poslední době zdražily. Byty 2+kk nyní stojí v Praze 19 000 Kč, zatímco 1+kk jsou za 14 000 Kč. Růst cen nájmů je důsledkem různých faktorů na trhu nemovitostí a ekonomiky. Poptávka po nájemním bydlení zůstává vysoká, což zvyšuje ceny.

0

Před 4 týdny Lenka Hubingerová

Nájem nebo hypotéku?

Vlastní bydlení na hypotéku výhodnější z pohledu budování majetku. Na druhé straně, nájemné bydlení je preferováno těmi, kteří nechtějí být vázáni na jedno místo. V některých městech, jako je Praha, je nájem finančně výhodnější, zatímco v ostatních, jako je Ostrava, jsou náklady na obě varianty srovnatelné.

0

Před měsícem REGIONPLZEN.CZ

Modernizace turbíny jako součást dekarbonizační strategie

Plzeňská teplárenská a.s. a Doosan Škoda Power společně zrealizovali záměr v rámci dlouhodobé dekarbonizační strategie a zmodernizovali společnými silami parní turbínu během letní odstávky.

0

Před měsícem REGIONPLZEN.CZ

Výrobce europalet Klaus Timber představil svou novou pilnici

Společnost KLAUS TIMBER, výrobce jednorázových atypických dřevěných palet, europalet a dřevěných obalů, představil v pátek 12. dubna zástupcům města Nepomuk, Plzeňského kraje a řadě dalších hostů svoji novou pilnici.

0

Před měsícem REGIONPLZEN.CZ

Zástupci kraje s Paktem zaměstnanosti navštívili výrobce brýlových čoček

K výrobci brýlových čoček firmě Rodenstock ČR s.r.o. sídlící v Klatovech vedly další kroky hejtmana Rudolfa Špotáka a Paktu zaměstnanosti Plzeňského kraje, aby načerpali informace z výrobního prostředí a oblasti pracovních sil.

0

Před měsícem REGIONPLZEN.CZ

Daikin zaměstnancům od dubna zvýšil mzdy i odměny za odpracované roky

Plzeňská pobočka společnosti Daikin, předního producenta klimatizačních jednotek a tepelných čerpadel, uzavřela se svými zaměstnanci novou kolektivní smlouvu. Od 1. dubna tak došlo k významnému navýšení mezd i odměn za odpracované roky.

0

Před měsícem REGIONPLZEN.CZ
Jarní servisní akce