Bývalá celnice v šumavské Železné Rudě už je obsazená

V přízemí je restaurace a obchod, ve dvou patrech jsou byty. Opuštěnou budovu získalo město od státu zdarma před deseti roky.

obrázek: Bývalá celnice v šumavské Železné Rudě už je obsazená

Bezcelní obchod, takzvaný freeshop, prodává levnější značkové i regionální zboží. Ve druhém patře byly už několik dva městské byty a loni k nim přibylo pět garsonek. Jsou o patro níž a vznikly z bývalých kanceláří a služeben celníků. Železná Ruda eviduje velký zájem o levnější bydlení.

Z nájmu bytů, každodenně otevřené restaurace a freeshopu má město příjmy do rozpočtu. Nájemce freeshopu dá navíc čtyři miliony korun na kruhový objezd, který začne vznikat na jaře ve směru od Bavorska.

ilustrační foto

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články