Cizinci prožili v plzeňském Pekle české Vánoce

Cizincům žijícím v Plzni a především jejich dětem patřil v sobotu 18. prosince Kulturní dům Peklo. Víly, elfové, čerti a draci provedli dětské ratolesti českými Vánocemi. Koledy provázely zdobení perníčků, stříhání vloček z papíru nebo barvení sádrových andělů. Nechyběla ochutnávka tradičních č...


Cizincům žijícím v Plzni a především jejich dětem patřil v sobotu 18. prosince Kulturní dům Peklo. Víly, elfové, čerti a draci provedli dětské ratolesti českými Vánocemi.
Koledy provázely zdobení perníčků, stříhání vloček z papíru nebo barvení sádrových andělů. Nechyběla ochutnávka tradičních českých vánočních pokrmů, cukroví a nadílka.
„Chtěli jsme cizincům přiblížit atmosféru našich Vánoc a vánoční zvyky. Pro všechny jsou to, myslím, nejhezčí svátky v roce a oni je prožívají daleko od svého domova,“ uvedla Alena Hynková, vedoucí plzeňského odboru sociálních služeb.
Předvánoční setkání okořenilo hudební vystoupení skupiny Strašlivá podívaná, dětská diskotéka a soutěže.
Akci uspořádal Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně za finanční podpory Ministerstva vnitra České republiky v rámci projektu „Integrace cizinců na úrovni samosprávy – řešení problematiky osob migrujících za prací na území města Plzně“.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 20.12.2010 12:030 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese