Do Plzně vstupuje Solectron ze Sillicon Valley

Do Plzně vstupuje americká firma Solectron z nejznámějšího světového centra špičkových technologií, kalifornského Sillicon Valley. Do jara příštího roku vybuduje v průmyslové zóně Borská pole servisní centrum pro špičkovou elektroniku za 100 milionů korun.


Do Plzně vstupuje americká firma Solectron z nejznámějšího světového centra špičkových technologií, kalifornského Sillicon Valley. Do jara příštího roku vybuduje v průmyslové zóně Borská pole servisní centrum pro špičkovou elektroniku za 100 milionů korun. Řekla to mluvčí agentury CzechInvest Alžběta Honsová.
"Společnost hledá 50 vysokoškoláků, mnohem víc lidí ovšem najde práci v podpůrných službách servisního střediska," řekl šéf CzechInvestu Tomáš Hruda. Podle všeho přijme další zhruba stovku středoškoláků.
Podle ředitele patří firma k předním světovým dodavatelům výrobních a zákaznických služeb pro špičkovou elektroniku a plzeňské středisko nabídne zaměstnání řadě vysoce kvalifikovaných lidí.
Firma poskytuje výrobní a poprodejní servis nejvýznamnějším globálním společnostem z oblasti komunikačních sítí, telekomunikací, informační techniky a ukládání dat. Dále pracuje pro výrobce spotřebitelských produktů, automobilového průmyslu, průmyslových zařízení, zdravotnické techniky, letectví nebo bezpečnostních produktů. "Ve svém oboru je jedním z nejvýznamnějších hráčů na světě," řekl Jiří Sochor z CzechInvestu. Jde o první investici Solectronu v ČR i ve východní Evropě.
ČR Američanům vyšla z podrobné analýzy další expanze. "V jejím rámci jsme posuzovali několik středoevropských zemí," řekl viceprezident Solectron Global Services Craig London. Firma se rozhodla pro ČR kvůli bohaté nabídce kvalifikovaných sil, solidní infrastruktuře, dlouhodobě udržitelným nákladům a proto, že má blízko ke všem evropským zákazníkům.
Plzeňská továrna Solectronu bude zajišťovat komplexní podpůrný servis pro výrobky svých zákazníků. Mezi její služby bude patřit administrace záruk, správa dílů, opravy, inovace starších produktů nebo odkup nevyužívané elektroniky za co nejvyšší ceny.
Solectron Corporation sídlí v kalifornském městě Milpitas a působí ve více než 20 zemích na pěti kontinentech. Za fiskální rok 2006 dosud ohlásil tržby 10,6 miliard amerických dolarů (zhruba 230 miliard Kč).


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 25.12.2006 16:490 +
 
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq