Doosan Škoda Power zmodernizuje turbíny v Mochovcích

Společnost Doosan Škoda Power získala zakázku na modernizaci dvou turbosoustrojí o celkové kapacitě 440 MW prvního bloku jaderné elektrárny Mochovce.

Jarní servisní akce AUTO CB

Tu vlastní a provozuje společnost Slovenské elektrárne, a.s. Dva bloky JE Mochovce pokrývají více než čtvrtinu spotřeby elektřiny na Slovensku.

Doosan Škoda Power v rámci projektu dodá modernizovanou průtočnou část vysokotlakých a nízkotlakých dílů, opraví znovupoužitelné části, jako např. vnější tělesa a ventily turbosoustrojí, a ve finále provede modernizaci řízení a regulace turbíny včetně montáže a uvedení do provozu. Montáž se uskuteční v rámci plánované odstávky v roce 2021.

„Tato zakázka potvrzuje, že s využitím našich stávajících referencí a technického řešení modernizace parních turbín zákazníkovi výrazně navýšíme výkon zařízení zvýšením účinnosti parního cyklu, a to v relativně krátkém čase,“ říká Adam Bajer, vedoucí odboru Obchod a Realizace Servisu ve společnosti Doosan Škoda Power.

„Modernizací parní turbíny dojde ke zvýšení bezpečnosti, spolehlivosti, prodloužení životnosti a k výraznému zvýšení efektivity výroby elektrárny,“ dodává Martin Mráz, ředitel elektrárny Mochovce ze společnosti Slovenské elektrárne, a.s.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
28.02.2020 08:070 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka