Dopravě v Plzni se uleví, končí rekonstrukce

Dvě velké rekonstrukce, které letos výrazně komplikovaly dopravu v Plzni, končí. Řidičům se už otevřel most přes nádraží Jižní předměstí na frekventované spojnici středu města se čtvrtí Bory. Ve středu se jim zprůjezdní Francouzská třída ve čtvrti Slovany.


Dvě velké rekonstrukce, které letos výrazně komplikovaly dopravu v Plzni, končí. Řidičům se už otevřel most přes nádraží Jižní předměstí na frekventované spojnici středu města se čtvrtí Bory. Příští středu se jim zprůjezdní Francouzská třída ve čtvrti Slovany. Akce stály město celkem téměř 200 milionů korun. Řekl to náměstek Útvaru investic města Plzně Ladislav Kadlec.
Otevřený opravený most, tedy první etapa rekonstrukce Borské silnice, která začala v březnu, přišla město na 102 milionů korun. Sadové úpravy kolem chodníků jsou naplánovány do května 2007, řekl Kadlec.
"Výrazně se zbezpeční přístup cestujících do nádražní budovy. Místo původní poškozené mají řidiči na mostě novou vozovku a zlepší se jim i průjezdy křižovatek na obou koncích mostu," dodal. Při vjezdu na ně budou projíždět širšími oblouky a budou mít lepší výhled do postraních ulic. Stavbu ocení zejména řidiči mířící od západu, tedy od Rozvadova a Domažlic a také lidé jedoucí ze sídliště Bory do centra nebo obráceně.
Na zhruba dvě třetiny sumy přišla rekonstrukce mostu z poválečného období, který byl v havarijním stavu. Zatékalo do něj a měl poškozenou vozovku. Původní prefabrikované nosníky byly zachovány, na nich je položena železobetonová deska, izolace a vrstvy vozovky nebo chodníků.
Součástí rekonstrukce byla stavba nové železobetonové lávky pro pěší a cyklisty. "Tento chodník je je na levé straně ve směru od města," uvedl Kadlec. Druhý chodník zmizel a silnice se tak rozšířila o jeden metr.
V rámci stavby byla provedena rekonstrukce křižovatky Borská, Němejcova až k Zámečnické ulici a na druhé straně rekonstrukce křižovatky Hálkova, Koperníkova až k ulici Bendově včetně zálivů MHD, chodníků, nových trolejí, signalizace a přeložek inženýrských sítí. Stavba zahrnuje také nové zálivy v Borské ulici pro plánovanou trolejbusovou trať na Borská pole.
Nová vozovka vydrží minimálně 20 let a most 50 let. Další etapa Borské od mostu ke křižovatce Belánka bude záviset na rozhodnutí, zda tam bude vybudováno úrovňové nebo mimoúrovňové křížení.
Příští středu bude po roce otevřena rekonstruovaná, téměř kilometrová Francouzská třída, která je důležitou tepnou čtvrti Slovany. Stavba za 82 milionů korun výrazně uleví místním obyvatelům, které letos trápí také oprava Částkovy ulice, přestavba kruhové křižovatky a Koterovské ulice, která bude uzavřena až do března 2007. Součástí opravy Francouzské jsou nové chodníky, sítě, hlavní vodovodní řad a zadlážděné parkovací pruhy. Po obnovení provozu příští středu se automobilům otevře také opravovaná část kruhové křižovatky mezi Francouzskou, Částkovou a Koterovskou ulicí.


Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 17.12.2006 14:150 +
 
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Azyl