Fabrika Business Park: Budoucnost pro Plzeň

Jednou z hlavních překážek dalšího rozvoje podnikání v Plzeňském kraji je nedostatek kvalitních administrativních budov. Ačkoli patří region z pohledu nezaměstnanosti a ekonomického rozvoje k těm silnějším, hlavní roli v něm dlouhodobě hrají montovny a výrobní podniky. Akcelerací dalšího rozvoje měs...

Cílená propagace v Plzni

Jednou z hlavních překážek dalšího rozvoje podnikání v Plzeňském kraji je nedostatek kvalitních administrativních budov. Ačkoli patří region z pohledu nezaměstnanosti a ekonomického rozvoje k těm silnějším, hlavní roli v něm dlouhodobě hrají montovny a výrobní podniky. Akcelerací dalšího rozvoje města se tak mohou do budoucna stát vývojová centra, ať už v návaznosti na průmyslovou tradici Plzně, anebo ve zcela nových oborech. Řada investorů zejména z Německa již dříve projevila zájem o využití strategické polohy regionu pro vybudování vývojových center. Jedním z řešení je nový administrativní projekt Fabrika Business Park. Ten zde postaví společnost IMMORENT ČR.
„Město Plzeň jsme si pro náš další developerský projekt vybrali s vědomím, že v regionu akutně chybí nabídka kvalitních administrativních center. Náš projekt přitom nabídne možnost pronájmu jak kvalitních kancelářských ploch, tak jejich přizpůsobení na vývojářská centra či místa vyšších strategických služeb,“ uvedl Tomáš Velemínský, jednatel společnosti IMMORENT ČR, která Fabriku realizuje. „Fakt, že nad Fabrikou převzal záštitu Plzeňský kraj, je důkazem, že jde o projekt výhodný pro všechny strany,“ dodal Tomáš Velemínský.
Součástí Fabriky se stane také projekt s názvem JOBCENTRUM. Ten řeší zásadní klíčovou otázku: Jak zajistit pro nájemce kvalitní pracovní sílu? JOBCENTRUM bude ve spolupráci s personální agenturou Manpower sídlit přímo v areálu Fabriky. Aktivní spoluprací jak s nájemci projektu, tak se Západočeskou univerzitou pomůže udržet kvalifikované absolventy v regionu. Pro budoucí nájemce je toto řešení zároveň silným argumentem, proč jít právě do Plzně.
V současné době je již vydáno územní rozhodnutí a předpokládaný termín dokončení celého projektu je plánován na konec roku 2011.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
03.10.2008 12:300 +
 
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka